Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Глобальні дані свідчать про збільшення використання PrEP та широке прийняття країнами рекомендацій ВООЗ щодо PrEP

Дані, зібрані Глобальною PrEP мережею, відображені в Глобальному звіті про PrEP, показують, що пероральне використання PrEP зростало у всьому світі, і понад 600 000 людей у 76 країнах отримували PrEP принаймні один раз у 2019 році, а це на 70% більше, ніж у 2018 році.


У 2015 році, коли ВООЗ рекомендувала пероральний прийом PrEP людям із значним ризиком інфікування ВІЛ, PrEP використовували здебільшого країни з високим рівнем доходів, в той час як на сьогодні значну кількість потенційних отримувачів PrEP можна знайти в кожному регіоні світу.Це збільшення отримувачів PrEP збігається із широким прийняттям рекомендацій ВООЗ щодо PrEP у національних рекомендаціях. Так, у 2015 році лише США та Норвегія мали національні рекомендації щодо PrEP. Протягом одного року 26 країн прийняли рекомендації ВООЗ щодо PrEP до національних настанов. У 2019 році з національними рекомендаціями щодо PrEP вже була 121 країна – це на 23 більше, ніж у 2018 році.На глобальному рівні існує значний простір для подальшого зростання кількості користувачів PrEP. Прийняття рекомендацій ВООЗ щодо PrEP до національних настанов є ключовим кроком на шляху до доступності послуг PrEP у країнах, але це не обов’язково прирівнюється до впровадження послуг PrEP у всіх країнах або для всіх груп населення з підвищеним ризиком інфікування ВІЛ. Більше того, 22 країни повідомили, що планують прийняти рекомендації ВООЗ щодо PrEP у 2020 або 2021 рр.

Навіть там, де послуги PrEP почали впроваджуватися, часто відбувається повільний перехід від демонстраційних та пілотних проектів до масштабних програм щодо PrEP.

Використання PrEP також може бути додатково розширено шляхом введення нових препаратів PrEP, включаючи ін’єкційний каботегравір тривалої дії та вагінального кільця дапівірину, пропонуючи потенційним користувачам інші варіанти, крім щоденного або керованого перорального PrEP.

Наразі збираються та перевіряються дані за 2020 рік, які будуть опубліковані пізніше в цьому році. Ці дані нададуть більше розуміння впливу пандемії COVID-19 на глобальне використання PrEP. Хоча COVID-19 вплинув на доступ до послуг з PrEP, наявні дані все ж таки свідчать про помітне збільшення користувачів PrEP. Наприклад, PEPFAR повідомив про понад 300 000 нових ініціатив щодо PrEP у своїх пріоритетних країнах у 2020 році.

ВООЗ же в свою чергу оголосила PrEP важливим медичним сервісом, який повинен підтримуватися під час епідемії COVID-19, та запропонував адаптацію до програм для пом’якшення збоїв в отриманні PrEP у зв’язку з COVID-19. Такі адаптації включають видачу PrEP на тривалу кількість місяців, самотестування на ВІЛ, використання телемедицини та різноманітних форм доставки PrEP на базі громади, які широко застосовувались під час обмежень COVID-19 (наприклад, у Таїланді та Бразилії). Ці адаптації можуть спростити та диференціювати послуги PrEP, щоб охопити більше людей, які могли б отримати вигоду від PrEP не зважаючи на COVID-19.

Для довідки: В Україні затверджено стандарт охорони здоров’я доконтактної та постконтактної медикаментозної профілактики ВІЛ-інфекції наказом МОЗ України від 05.02.2021 р. №189  “Про затвердження Стандартів охорони здоров’я доконтактної та постконтактної медикаментозної профілактики ВІЛ-інфекції” (https://moz.gov.ua/article/ministry-mandates/nakaz-moz-ukraini-vid-05022021–189-pro-zatverdzhennja-standartiv-ohoroni–zdorov%e1%be%bfja-dokontaktnoi-ta-postkontaktnoi–medikamentoznoi-profilaktiki-vil-infekcii).

Дані стандарти містять кращі міжнародні практики та рекомендації ВООЗ щодо доконтактної та постконтактної профілактики ВІЛ.

А ми нагадуємо, що дізнатися більше про прийом PrEP та отримати відповіді на свої питання щодо цього, ви завжди можете звернувшись до Гарячої лінії з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу або написавши в онлайн-чат на нашому сайті, або подзвонивши консультантам по телефону 0 800 500 451 у будні дні з 10.00 до 18.00.

Діяльність з розширення доступу до послуг з отримання PrEP Гаряча лінія здійснює в рамках реалізації проекту ««ACCESS Pro: Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через сучасні інформаційні системи та кращий зв’язок з послугами, в рамках програми PEPFAR» за 100% фінансування проекту Федеральним агентством «Центри з контролю та профілактики захворювань США» (CDC) в рамках Надзвичайного плану президента США подолання ВІЛ/СНІДу (PEPFAR)» в рамках виконання умов договору про надання субгранту між Благодійна організація «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та Замовником № 001-CDC-20 від 02.10.2020 року.

Джерело: https://www.who.int/news-room/feature-stories/detail/global-data-shows-increasing-prep-use-and-widespread-adoption-of-who-prep-recommendations
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).