Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Глобальний огляд: висока розповсюдженість пізнього початку лікування ВІЛ

Відстрочення лікування ВІЛ після встановлення діагнозу залишається поширеним явищем у всьому світі, особливо серед молодих пацієнтів і людей з відносно високою кількістю CD4. Такого висновку дійшли вчені з Китаю за підсумками систематичного огляду та метааналізу 29 досліджень.

Метааналіз охопив дослідження, проведені в 15 країнах у період з 2015 до 2022 року: Азія (16 досліджень), Африка (9), Європа (3), Північна Америка (1). Загалом у них взяли участь 121 142 особи. Відстрочений початок антиретровірусної терапії (АРТ) визначався як відмова від лікування протягом 30 днів після підтвердження діагнозу ВІЛ.

Згідно з результатами огляду, лікування ВІЛ відклали 36% учасників. Чоловіки та молодші пацієнти частіше відмовлялися починати терапію відразу після постановки діагнозу. Також від терапії відмовилися 40% учасників із кількістю CD4 понад 500 клітин. Серед пацієнтів із числом CD4 менше 200 цей показник становив 25%.

Учасники з країн із високим рівнем доходу з більшою ймовірністю розпочинали лікування пізно, ніж ті, хто проживав у країнах із низьким та середнім рівнем доходу.

Також дослідники зазначили, що для молодих людей довічний характер лікування може стати на заваді початку АРТ. Також люди з високим рівнем CD4 можуть почуватися здоровими та не бачити потреби в ліках. У цьому випадку можуть допомогти консультації та додаткова підтримка.

Попереднє дослідження показало, що у пацієнтів, які почали лікування ВІЛ не відразу (CD4 вище 500), було в 2 рази більше випадків СНІДу, більше проблем зі здоров’ям і вищий ризик смерті.

 

Джерело: https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0286476#sec019

 

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).