Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Грип і ГРВІ при ВІЛ-інфекції

Рівень захворюваності на грип та ГРВІ по Україні на 6,7% перевищив епідемічний поріг, найбільше хворих зареєстровано в дев’яти областях: Донецькій, Житомирській, Київській, Луганській, Одеській, Харківській та Чернігівській – менш ніж на 25%, а в Сумській і Хмельницькій областях – більш ніж на 25%. Про це повідомили в прес-службі Центру громадського здоров’я МОЗ. Як уникнути хвороби та що робити, якщо вже захворіли людям з ВІЛ-інфекцією розповідає лікар-інфекціоніст, консультант Загальнонаціональної Гарячої лінії з питань туберкульозу та ВІЛ/СНІД Марина Сіра.

Причиною виникнення ГРВІ є респіраторні віруси, найнебезпечнішим серед яких є вірус грипу. Грип – гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-краплинним шляхом. Першими проявами є: загальна слабкість, ломота у тілі, підвищення температури тіла до 38С і вище.

Будь яка людина може захворіти на грип, але є групи ризику у яких ускладнення розвиваються частіше та лікуються дуже складно, а саме:

нещеплені діти віком від 12-24 місяців
дорослі віком старше 65 років
особи з хронічними хворобами легень
особи з хронічними хворобами серця
хворі на цукровий діабет
особи ВІЛ-інфекцією
хворі на ниркову недостатність
пацієнти з хворобами крові.
Оскільки взимку люди менше виходять на вулицю, проводячи більше часу у мало провітрених приміщеннях та громадських місцях, це сприяє розповсюдженню вірусів.

Для профілактики грипу та ГРВІ необхідно:

уникати відвідування місць де значне скупчення людей;
дотримуватись режиму сну, харчування, відпочинку;
уникати переохолоджень;
частіше мити руки;
вживати більше рідини, овочів та фруктів;
вакцинуватися.

На жаль, багато людей, відчувши симптоми хвороби, не звертаються до лікаря, а намагаються лікуватися вдома противірусними засобами які не діють на вірус грипу, та протипоказані ВІЛ інфікованим. Самолікування небезпечне, так як можуть виникнути тяжкі ускладнення, наприклад запалення легень. Враховуючи те, що люди, які живуть з ВІЛ знаходяться в групі підвищеного ризику по виникненню ускладнень, їм рекомендовано вакцинуватись.

При перших ознаках захворювання пацієнту необхідно звернутись до лікаря. Переконайтеся в тому, що ви п’єте багато рідини, особливо якщо у вас висока температура. Ліки від грипу можуть прискорити одужання. Крім того, навіть якщо у вас немає апетиту, спробуйте з’їсти що-небудь. Робіть маленькі прийоми їжі, поки не повернеться апетит. Переконайтеся, що досить відпочиваєте і багато спите. Оскільки люди з ВІЛ /СНІД більш сприйнятливі до вірусних і бактеріальних інфекцій, дуже важливо завжди пам’ятати про гігієну.

Обговоріть з лікарем можливість вакцинації від грипу і пневмонії. Це буде корисно не тільки для ЛЖВ, але і для оточуючих його людей (друзів, членів сім’ї).

Бажаємо вам здоров’я!

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).