Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Імплантат з іслатравіром ефективніший, ніж існуюча АРТ

Нанорідинний імплантат, що містить іслатравір, показує кращі результати, ніж інші форми введення ліків та інші антиретровірусні препарати (АРТ). Такого висновку дійшла команда вчених з Х’юстонського методистського науково-дослідницького інституту.

Зараз іслатравір є досліджуваним препаратом, який вводиться один раз на день або щодня у комбінованій схемі.

Нанофлюїдний пристрій (імплантат) призначений для тривалого контрольованого та стійкого вивільнення іслатравіру. Що зрештою дозволить уникнути повторного системного лікування, яке часто призводить до несприятливих побічних ефектів.

Останнє дослідження показало, що ефективність безперервної подачі іслатравіру за допомогою підшкірного імплантату в 5 разів вища, ніж у каботегравіру, що вводиться внутрішньом’язово.

В даний час вчені проводять лабораторні випробування, щоб визначити ефективність та безпеку цієї технології доставки. Основна мета – у найближчі кілька років зробити імплантат «життєздатним варіантом для пацієнтів із ВІЛ». Також імплантат із іслатравіром тестується для профілактики ВІЛ.

Іслатравір – це нуклеозидний інгібітор зворотної транскриптази, що має тривалий період напіввиведення та фармакокінетичний профіль, який дозволяє приймати його один раз на місяць.

На CROI 2024 були представлені результати дослідження комбінації іслатравір/ленакапавір. Згідно з прогнозами, цей режим може стати першою повною щотижневою пероральною схемою лікування ВІЛ.

 

Джерело: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0168365923008155

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).