Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Індексне тестування на ВІЛ – процедура, яка може мати й негативні наслідки для людини, яка живе з ВІЛ

Для довідки: Індексне тестування (ІТ) – це цілеспрямований підхід до тестування на ВІЛ, який передбачає надання послуг з тестування на ВІЛ партнерам ВІЛ-інфікованих осіб та їх біологічним дітям.

Шкоду, заподіяну людині, яка живе з ВІЛ внаслідок отримання послуг з індексного тестування відмічають доволі рідко. Не зважаючи на це, Загальнонаціональна гаряча лінія з питань туберкульозу та ВІЛ/СНІД наполегливо радить усім організаціям, які надають послуги з індексного тестування в жодному разі не розголошувати інформацію про статевих та/або ін’єкційних партнерів людей, які живуть з ВІЛ, чи здійснювати тиск до розкриття інформації про статевих чи ін’єкційних партнерів людьми, які живуть з ВІЛ.

Надавачам послуг з індексного тестування потрібно чітко дотримуватись стандартних операційних процедур для проведення процедури індексного тестування. Надання послуг з тестування на ВІЛ, включаючи послуги з індексного тестування або тестування на ВІЛ партнерів ВІЛ-позитивних осіб, повинні відповідати мінімальним стандартам ВООЗ. Всі сайти, де надаються відповідні послуги, та всі надавачі послуг з індексного тестування повинні дотримуватись принципів 5С:
1.    Згоди – особи, яким надаватимуться послуги з індексного тестування мають надати усвідомлену згоду на їх надання.
2.    Консультування – інформацію про необхідність залучення партнерів ВІЛ-інфікованих осіб до тестування на ВІЛ необхідно надавати під час до-тестового інформування та післятестового консультування. Всі послуги з індексного тестування мають супроводжуватись до-тестовим інформуванням та післятестовим консультуванням в залежності від отриманого результату тестування на ВІЛ.
3.    Конфіденційності – всі послуги з індексного тестування повинні надаватися з дотриманням умов конфіденційності.
З метою дотримання конфіденційності при наданні послуг з індексного тестування на ВІЛ необхідним є підписання Угоди про конфіденційність кожним надавачем даних послуг, а також дотримання наступних вимог:
–    Ім’я та статус індексного клієнта ніколи не повинно повідомлятись його партнерам, а статус ВІЛ-партнера ніколи не повинен повідомлятись індексному клієнту (якщо не отримана згода обох сторін – усна або письмова).
–    Конфіденційність як індексного клієнта, так і всіх названих індексних партнерів та біологічних дітей повинна зберігатися постійно.
–    За можливості, імена індексних партнерів, крім біологічних дітей, слід зберігати окремо від імен індексних клієнтів, щоб запобігти випадковому порушенню конфіденційності.
–    Індексному клієнту пропонується заповнити Згоду на обробку персональних даних та Поінформовану угоду про надання послуг, що мають бути отримані надавачем послуг до отримання імен індексних партнерів та наданням послуг з індексного тестування.
4.    Правильності результатів тестування – надавачі послуг з індексного тестування на ВІЛ повинні прагнути забезпечити високу якість цих послуг та гарантувати, що пацієнт отримує правильний діагноз. Всі особи з реактивним результатом швидких тестів мають бути скерованими до закладів охорони здоров’я з метою проведення всього алгоритму тестування на ВІЛ.
5.    Перенаправлення до послуг з профілактики, догляду та лікування ВІЛ – прив’язка до послуг профілактики, лікування та догляду повинна включати подальше ефективне і належне спостереження, зокрема довготривалу підтримку з профілактики та лікування. В залежності від отриманого результату тестування на ВІЛ особа перенаправляється до послуг з профілактики (у випадку ВІЛ-негативного результату) або до послуг з медичного нагляду та лікування (у випадку ВІЛ-позитивного результату).

Якщо ви людина, яка живе з ВІЛ та стикнулись з наступними негативними наслідками (можуть включати, але не обмежуватись нижчезазначеним переліком) отримання послуг з індексного тестування: 

  • відсутність отримання згоди на процедуру індексного тестування;
  • тиск до розкриття інформації про статевих чи ін’єкційних партнерів людьми, які живуть з ВІЛ зі сторони провайдера послуг з індексного тестування;
  • порушення конфіденційності наданої інформації про статевих чи ін’єкційних партнерів;
  • розкриття, статевим чи ін’єкційним партнерам, інформації про ВІЛ-статус;
  • примусове або несанкціоноване розголошення історії статевих відносин та партнерів та/або орієнтації партнерам, родині, друзям чи іншим особам;
  • насильство з боку статевих чи ін’єкційних партнерів в результаті проведення процедури індексного тестування;
  • глузування, переслідування чи шантаж зі сторони провайдерів послуг з індексного тестування;
  • відмова з боку закладу охорони здоров’я в подальшому лікуванні або наданні інших послуг у зв’язку з відмовою в участі в процедурі індексного тестування

,обов’язково зверніться на безкоштовну Гарячу лінію за номером 0800500451!

Звісно індексне тестування має безліч потенційних переваг, якщо воно проводиться етично, з дотриманням відповідних стандартів та процедур та не є дискримінаційним з боку надавачів послуг з індексного тестування по відношенню до людей, які живуть з ВІЛ та ключових спільнот, які є потенційними групами ризику інфікування ВІЛ.

Пам’ятайте: Ви завжди маєте право відмовити у передачі інформації про своїх статевих чи ін’єкційних партнерів. Відмова в наданні такої інформації  жодним чином не вплине  на отримання подальших послуг з догляду та лікування ВІЛ.

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).