Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

«Індивідуальна терапія» для людей, які живуть із ВІЛ

Останнім часом вчені та експерти все більше часу приділяють роботі над підвищенням якості життя людей, які живуть із ВІЛ. Це стосується й «індивідуального підходу» в лікуванні до ВІЛ-позитивних людей, про який дедалі частіше згадують у наукових працях. Оскільки методи, спрямовані на пацієнта, призводять до ефективніших результатів, що стосується і підбору терапії.

«Поряд із величезною різноманітністю людей, які живуть із ВІЛ, зараз існує величезна різноманітність варіантів лікування ВІЛ», – зазначають експерти.

І сьогодні ми розповімо про те, як знайти терапію, яка підходитиме саме вам. Основне, що враховує «індивідуальний підхід», – це індивідуальні особливості людини. Є люди, які багато подорожують, є ті, хто часто відчуває стрес або часто забуває свої пігулки вдома. А деякі люди, які живуть із ВІЛ, не хочуть приймати ліки щодня, побоюючись розкриття статусу.

Але треба пам’ятати, що по суті терапія – це компаньйон, який захищає людину з ВІЛ-позитивним статусом, не будучи нав’язливим. Вам не потрібно просто миритися з психічним стресом чи небажаними ефектами. В даний час існують різноманітні варіанти лікування, які зручні та добре переносяться. Ви можете підібрати собі той варіант, який «не заважатиме вам жити».

Терапію ВІЛ корисно розглядати як друга, а не як ворога.

Індивідуальна терапія ВІЛ – що це таке?

Антиретровірусну терапію призначає лікар з огляду на різні медичні фактори, включаючи стан здоров’я та резистентність до компонентів препарату. Але важливу роль при виборі лікування відіграють і особисті уподобання пацієнта: наприклад, вам зручно пити ліки щодня, щоб не втрачати пильність, або ви не можете приймати таблетки, тому що вам важко ковтати, а можливо, ви боїтеся ін’єкцій, або вам просто незручно відвідувати клініку для отримання уколу.

Всі ці фактори слід врахувати при підборі терапії.

Пошук оптимальної терапії разом із лікарем

Повідомте лікаря про ваші індивідуальні особливості та уподобання і попросіть його розповісти про варіанти терапії, які є в даний час. Це можуть бути таблетки (є різні схеми), ін’єкції та інфузії. Під час такого обговорення ви також можете отримати інформацію про майбутні зміни. Наука не стоїть на місці – регулярно з’являються нові сучасні препарати.

Ви можете обговорити з лікарем не тільки варіанти терапії, але й зручний для вас графік прийому ліків: вранці, вдень чи ввечері.

Також ви можете звернутися до лікаря при появі небажаних явищ від препаратів. Людина, яка живе з ВІЛ, не повинна зазнавати побічних ефектів. У таких випадках терапію можна і потрібно змінити.

«Зараз пацієнти перебувають у вдалій ситуації: вони можуть обирати терапію відповідно до своїх потреб. Вибір відповідної терапії ВІЛ більше не є питанням необхідності. Таким чином, саме цей вільний вибір сприяє тому, що ВІЛ стає меншою частиною життя», – стверджують експерти.

 

Джерело: https://www.queer.de/detail.php?article_id=44544

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).