Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Інноваційна технологія розкриває нове розуміння клітинних резервуарів ВІЛ

У презентації на AIDS 2022, 24-й Міжнародній конференції зі СНІДу в Монреалі, вчені з Центру дослідження вакцин (VRC) Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (NIAID) та їхні співробітники описали, як використання передової технології виявило нові уявлення про клітинні резервуари ВІЛ і те, що ці спостереження можуть означати для наступних кроків у дослідженні лікування ВІЛ. NIAID є частиною Національного інституту здоров’я.

Поглиблене розуміння ВІЛ-інфікованих CD4+ Т-клітин пам’яті, які десятиліттями зберігаються в осіб, які приймають антиретровірусну терапію, було давньою метою дослідників лікування ВІЛ. Однак технологічні обмеження ускладнили виділення або аналіз цих окремих клітин у їхньому природному стані. У результаті вчені не змогли визначити, чи володіють клітини відмінними властивостями, які можуть використовуватися в терапії, спрямованій на лікування ВІЛ.У презентації Елі Боріц, доктор медичних наук, керівник відділу стійкості та динаміки вірусів у лабораторії імунології VRC, описав давню співпрацю NIAID з дослідницькою групою з біоінженерії Каліфорнійського університету в Сан-Франциско. Дослідники розробили спеціальну технологію мікрофлюїдного сортування, яка називається фокусованим опитуванням клітин шляхом виявлення та секвенування нуклеїнових кислот (FIND-Seq). Ця технологія визначає моделі експресії генів у рідкісних клітинах, що містять латентний ВІЛ, шляхом генерації мільйонів одноклітинних реакційних контейнерів у формі емульсій вода-в-маслі, в яких захоплення інформаційної РНК і виявлення ДНК вірусу можуть виконуватися послідовно, зберігаючи сегрегацію між клітинами.Вчені застосували технологію FIND-Seq до клітин крові шести людей з ВІЛ, які почали приймати АРТ, будучи хронічно інфікованими, і які пережили більше року пригнічення вірусу. Використовуючи дані, отримані FIND-Seq, вчені порівняли моделі експресії генів ВІЛ-інфікованих CD4+ Т-клітин пам’яті з ВІЛ-неінфікованими CD4+ Т-клітинами пам’яті в тих самих людей.

Дослідники виявили чіткі відмінності між ВІЛ-інфікованими CD4+ Т-клітинами та їхніми неінфікованими аналогами, включаючи моделі експресії генів, пов’язані з пригніченням багатьох етапів життєвого циклу ВІЛ, а також з виживанням і розповсюдженням клітин.

На думку вчених, ці результати вказують на те, що ВІЛ-інфікований резервуар CD4+ Т-клітин пам’яті є відмінною клітинною популяцією, яка може мати унікальну чутливість до специфічної цільової терапії. У зв’язку з цим це дослідження посилює недавній інтерес вчених до вдосконалення стратегій лікування ВІЛ, які базуються на реверсуванні латентного періоду шляхом включення препаратів, які знімають блокади на багатьох етапах життєвого циклу ВІЛ, а також шляхом їх поєднання з агентами, які потенціюють фізіологічну смерть клітин.

Джерело: https://www.news-medical.net/news/20220727/Innovative-technology-reveals-new-insights-into-cellular-reservoirs-of-HIV.aspxПідготував: Admin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).