Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Ін’єкційна АРТ ефективна при початковому лікуванні ВІЛ

Вчені з’ясували, що ін’єкційний препарат тривалої дії ленакапавір, який був нещодавно схвалений для лікування ВІЛ з множинною лікарською стійкістю, також добре працює у людей, які вперше починають антиретровірусну терапію (АРВТ).

Результати дослідження CALIBRATE показали, що близько 90% учасників, які приймали ленакапавір (у вигляді таблеток щодня або у вигляді ін’єкцій раз на 6 місяців) у поєднанні з іншими АРВ-препаратами, досягли невизначеного вірусного навантаження.

У період з листопада 2019 по серпень 2020 року до випробування було включено 183 учасники, які раніше не отримували лікування ВІЛ. Близько 20% їх мали високе вірусне навантаження (понад 100 000 копій).

 

1 та 2 групи пацієнтів почали з двотижневого щоденного перорального прийому ленакапавіру як «навантажувальну дозу», а потім перейшли на підшкірні ін’єкції кожні 26 тижнів. Крім цього, протягом 28 тижнів вони щодня приймали схему тенофовіру алафенамід (TAF)/емтрицитабін, після чого перейшли до одного додаткового препарату: або TAF, або біктегравір.

3 група отримувала щоденно пероральний ленакапавір разом з тенофовіром та емтрицитабіном протягом усього періоду дослідження.

Контрольна група щодня приймала схему біктегравір/тенофовір/емтрицитабін.

Через 54 тижні дослідження пригнічене вірусне навантаження (менше 50 копій) було відзначено у 90% пацієнтів 1 групи (ін’єкційний ленакапавір+TAF), 85% у 2 групі (ін’єкційний ленакапавір+біктегравір), 85% у 3 групі (ленакапавір/TA ) та 92% у контрольній групі (біктегравір/тенофовір/емтрицитабін).

Всі схеми лікування були безпечними та добре переносилися, без серйозних чи тяжких побічних ефектів. Найбільш частими небажаними явищами були: почервоніння та свербіж у місці ін’єкції, головний біль та нудота.

Враховуючи результати цього дослідження, фахівці припускають, що ін’єкційний ленакапавір тривалої дії може бути ефективним у підтримці вірусологічної супресії разом із одним додатковим препаратом.

А у грудні 2022 року Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA) схвалило препарат Sunlenca (ленакапавір) як новий варіант лікування для людей з високорезистентним ВІЛ, які не можуть пригнічувати вірус за поточного режиму АРВ-терапії.

 

Джерело: https://www.thelancet.com/journals/lanhiv/article/PIIS2352-3018(22)00291-0/fulltext

Повернутись Назад

1 Коментар Ін’єкційна АРТ ефективна при початковому лікуванні ВІЛ

  1. Це дуже добре
    Але перспектива має рухати в напрямку того, що подібні ін’єкційні препарати повинні замінити пігулки, які ми приймаємо.
    Пару ін’єкцій комбінованих препаратів тривалої дії раз в пів року/раз в рік- це було б проривом. А не те, я маю щоденно по годинах приймати терапію.

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).