Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Ін’єкційна АРТ не поступається в ефективності Біктарві

Каботегравір + рілпівірін є поки що єдиним схваленим пролонгованим режимом для підтримки вірусологічної супресії ВІЛ, що вводиться внутрішньом’язово кожні 2 місяці. У рандомізованому, відкритому, багатоцентровому дослідженні SOLAR фази 3b, яке проводилося у 118 центрах у 14 країнах, порівнювалася ефективність, безпека та переносимість каботегравіру пролонгованої дії з рилпівірином зі схемою на основі інгібітора інтегрази – біктегравіру.

837 учасників дослідження пройшли скринінг у період з 9 листопада 2020 р. по 31 травня 2021 р. У результаті 687 осіб із РНК ВІЛ менше 50 копій на мл. були випадковим чином розподілені:

  • для зміни лікування – внутрішньом’язово кожні два місяці каботегравіру пролонгованої дії (600 мг) плюс рилпівірину (900 мг);
  • для продовження лікування – щоденного перорального прийому біктегравіру (50 мг), емтрицитабіну (200 мг) та тенофовіру алафенаміду (25 мг).

Учасники, призначені на пролонговану терапію, могли приймати каботегравір (30 мг) плюс рилпівірин (25 мг) один раз на день протягом одного місяця.

У результаті 447 осіб (67%) перейшли на терапію пролонгованої дії та 223 (33%) продовжували прийом біктегравіру, емтрицитабіну та тенофовіру алафенаміду. Середній вік учасників складав 37 років. 18% були жіночої статі при народженні, 31% були не білими, а середній індекс маси тіла (ІМТ) становив 25,9 кг/м2.

Через рік комбінація каботегравір плюс рилпівірин показала не меншу ефективність порівняно з біктегравіром, емтрицитабіном та тенофовіром алафенамідом (РНК ВІЛ ≥50 копій на мл).

За винятком реакцій у місці ін’єкції, небажані явища та серйозні небажані явища були подібними між групами. Летальних результатів, пов’язаних із лікуванням, не було. У 25 учасників групи каботегравір + рілпівірін були побічні ефекти, що призвели до скасування лікування, а у групи біктегравір такі побічні ефекти були у 2 учасників. Про реакції в місці ін’єкції повідомили 70% учасників, більшість з яких (98%) належали до 1 або 2 ступеня.

Результати дослідження підтверджують використання каботегравіру пролонгованої дії у поєднанні з рилпівірином як повна антиретровірусна схема, яка має таку ж ефективність, як і стандартна АРТ на основі інгібітора інтегрази. Ін’єкційна АРТ також спрямована на вирішення психосоціальних проблем, пов’язаних із щоденним пероральним прийомом.

В даний час каботегравір схвалений у США, Австралії, Зімбабве, Південній Африці, Малавії, Ботсвані Бразилії, Китаї.

 

Джерело: https://www.thelancet.com/journals/lanhiv/article/PIIS2352-3018(23)00136-4/fulltext

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).