Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Іспанські вчені працюють над новими способами лікування ВІЛ

Команда вчених з Інституту біомедицини Севільї (Іспанія), Інституту Рагону та Гарварду (США) дослідила групу людей з ВІЛ, організм яких здатний самостійно контролювати вірус. За підсумками експерти дійшли висновку, що деякі з елітних контролерів можуть повністю вилікуватися від ВІЛ. Крім цього, механізми, що лежать в основі цього феномену, будуть використані для розробки імунотерапії ВІЛ.

Елітних контролерів можна розділити на 2 групи: перша – це ті, хто в певний момент втрачає контроль над своїм вірусним навантаженням; друга – ті, хто зберігає цю здатність на невизначений термін.

Завдяки надчутливим методам, які дозволяють вивчити вірусний резервуар, дослідницька група виявила, що пацієнти, які втрачають контроль, інтегрують цілі (здібні до розмноження) віруси в клітинному геному, доступні клітинному механізму. Саме це призводить до утворення нових вірусів, які можна буде виявити в крові.

У цей час у пацієнтів другої групи, які зберігають контроль над вірусом, було виявлено значно нижчі рівні цілих вірусів. У 70% таких контролерів не було виявлено у клітинах повноцінних вірусів, здатних до розмноження.

«Ми з’ясували, що постійні контролери інтегрували повноцінні віруси в області клітинного геному, які називаються генними пустелями. У цих пустелях віруси ніколи не могли розмножуватися», – розповіли дослідники.

За словами авторів, наступним етапом роботи буде створення імунотерапії, яка дозволить переважній більшості людей із ВІЛ контролювати вірус без антиретровірусної терапії.

 

Джерело: https://www.moncloa.com/2024/04/16/investigadores-espanoles-vih-2552687/

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).