Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Комбінації широко нейтралізуючих антитіл можуть бути більш ефективним підходом до лікування ВІЛ

Ретельно розроблені комбінації широко нейтралізуючих антитіл (bNAbs) можуть допомогти лікувати ВІЛ, мінімізуючи ризик того, що вірус не буде вилікуваний, свідчить дослідження, опубліковане в eLife.

Дослідження показує, що обчислювальні підходи до вибору комбінацій bNAb на основі вірусної генетики можуть допомогти запобігти виходу вірусу з клітини, роблячи лікування ВІЛ більш ефективним.

Нейтралізуючі антитіла пропонують новий багатообіцяючий інструмент для лікування або потенційного лікування інфекцій, викликаних вірусами, що швидко розвиваються, такими як ВІЛ. Клінічні випробування з використанням одного коктейлю з нейтралізуючого антитіла для лікування ВІЛ показали, що деякі вірусні штами можуть вижити після вживання антиретровірусної терапії та призвести до відновлення вірусу у крові. А от комбінації з широко нейтралізуючих антитіл можуть бути більш ефективним підходом, проте пошук найкращих комбінацій є проблемою.

«Для цього дослідження запропоновано використовувати обчислювальний підхід для прогнозування ефективності комбінацій bNAb на основі генетики ВІЛ». Колін ЛаМонт, дослідник Інституту динаміки та самоорганізації Макса Планка в Геттінгені, Німеччина

ЛаМонт і його колеги використовували високопродуктивне секвенування для аналізу генетики вірусів ВІЛ, зібраних протягом 10 років від 11 пацієнтів з ВІЛ, які не отримували лікування. Команда використовувала ці дані, щоб передбачити, які вірусні штами можуть уникнути лікування різними bNAb і чи пов’язане ухилення від bNAb ціною виживання вірусу. Далі, використовуючи обчислювальні методи, вони застосували отримані знання для прогнозування відновлення вірусу в трьох реальних випробуваннях bNAbs.

Нарешті, команда використала свій обчислювальний підхід, щоб знайти комбінацію bNAb, яка з найменшою ймовірністю дозволить будь-якому вірусу втекти. Вони також виявили, що деякі bNAb, такі як 10-1074, кращі проти різноманітних популяцій вірусів. Інші, в тому числі PGT121, більш ефективні проти менш різноманітних вірусних популяцій. Загалом результати показали, що оптимальна комбінація включає три bNAb: PG9, PGT151 і VRC01.

 «Ми показали, що комбінація PG9, PGT151 і VRC01 знижує ймовірність відновлення вірусу до менше ніж 1%», — каже ЛаМонт. «Він робить це, націлюючись на три різні області захисної зовнішньої оболонки вірусу».

«Поєднання bNAbs, що вводяться шляхом внутрішньовенної інфузії кожні кілька місяців, із поточною антиретровірусною терапією (АРТ), яка вимагає щоденних доз, може ще більше покращити довгостроковий успіх лікування ВІЛ», — вважає Арміта Нурмохаммад, доцент кафедри фізики університету. Вашингтон, Сіетл.

АРТ зменшує здатність ВІЛ розмножуватися та створювати нові копії себе, обмежуючи генетичне різноманіття вірусної популяції. Автори кажуть, що необхідні додаткові дослідження, щоб підтвердити потенційні переваги поєднання АРТ і bNAbs.

«Наше дослідження показує, що використання генетичних даних може допомогти нам розробити ефективнішу терапію від ВІЛ», — підсумовує Нурмохаммад. «Наш підхід також може бути корисним для розробки терапії проти інших захворювань, таких як вірус гепатиту С; стійких до ліків бактерій або ракових клітини».

Джерело: https://www.news-medical.net/news/20220720/Combinations-of-broadly-neutralizing-antibodies-may-be-a-more-effective-approach-to-treat-HIV.aspxПідготував: Admin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).