Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Комбінована вакцина проти ВІЛ знижує ризик зараження більш ніж на 90%

Прориви у розробці ефективної вакцини проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ) були рідкісними, незважаючи на десятиліття зусиль. Наразі, є добрі новини! Вчені із США вже завершили досліди на тваринах, і їхній результат дуже вразив – нова комбінована вакцина у поєднанні з мікробіцидом знизила ризик зараження вірусом імунодефіциту на понад 90%.

Препарат ALVAC-HIV/gp120/RV144 з місцевим мікробіцидом SAMT-247 дозволяє обмежити активацію CD4+ (на які полює вірус), а також знищити інфіковані клітини. Коли мікробіцид вступає в контакт з вакциною, він блокує інфекційність вірусу, руйнуючи цинкові пальці нуклеокапсидного білка.

Попередні вакцини від ВІЛ, у яких не брав участі мікробіцид, знижували ризик зараження на 69%. SAMT-247 при одиночному використанні також не дає значного противірусного ефекту. Але якщо два препарати поєднати, то ймовірність захисту організму може зрости до 93%.

Досліди на тваринах показали, що дана вакцина змогла захистити від зараження макак. Препарат ввели 20 самкам і після тривалих спостережень з’ясувалося, що 16 із них не інфікувалися вірусом імунодефіциту мавп. Вакцина посилила як вроджені так і адаптивні реакції. Дослідники продовжують роботу над препаратом, щоб якнайшвидше зробити його ефективним та безпечним для людей.

Джерело: Nature microbiology

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).