Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Кому можуть, а кому не можуть повідомити про результати аналізу на ВІЛ?

З цієї статті ви можете довідатися про ваше право зберігати в таємниці результати вашого обстеження на ВІЛ, а також про випадки, у яких така інформація може бути надана без вашої згоди, і кому саме.

Інформація про результат вашого аналізу на ВІЛ є лікарською таємницею.

Тобто, про це можете знати тільки ви і той, хто повідомляє вам результат аналізу, а також працівники охорони здоров’я, для яких знання вашого ВІЛ-статусу необхідне для надання ефективної медичної допомоги.

 

Крім того, таку інформацію можуть повідомити батькам або тим, хто їх заміняє, якщо ВІЛ-інфікованному менше 18-ти років.

 

Таку інформацію зобов’язані повідомити на запит органів дізнання, суду, прокуратури в зв’язку з проведенням розслідування або судовим розглядом.

Таку інформацію можуть надати, якщо це необхідно для обстеження і лікування, коли пацієнт через свій стан не може виразити свою волю (згідно ст.40. “Основ законодавства України про охорону здоров’я” і ст.8 “Закону про СНІД”).

 

Розголошення медичним працівником або іншою посадовою особою відомостей про проведення медичного огляду особи на ВІЛ-інфекцію або захворювання СНІДом і його результатів, що стали йому відомими у зв’язку із виконанням службових або професійних обов’язків, передбачає кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін до двох років або виправних робіт на той же термін, або штраф від 200 до 400 мінімальних розмірів заробітної плати (згідно ст.108-4 КК України).

 

Якщо ви хочете обов’язково зберегти конфіденційність, пам’ятайте, що ви завжди маєте право здавати аналізи на ВІЛ анонімно, а в разі потреби завжди можете перездати повторно, але вже офіційно, причому в цьому вам теж не мають право відмовити (згідно ст.4 і ст.7 “Закону про СНІД”).

Джерело: буклет “Усеукраїнської мережі ЛЖВ”
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).