Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Куріння знижує функції легень у пацієнтів із ВІЛ

Вчені з Данії з’ясували, що люди з ВІЛ більш схильні до різних хронічних захворювань легень. Наприклад, серед ВІЛ-позитивних пацієнтів набагато частіше трапляється хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ). Результати дослідження опубліковані у журналі Thorax.

Дослідники проаналізували медичні дані 4025 осіб. У 1130 людей було діагностовано ВІЛ, решта 2895 учасників були ВІЛ-негативними. Середній вік учасників дослідження – 47 років. Щодо гендерної приналежності, то 80% були чоловіками.

Не всі учасники були курцями. Серед ВІЛ-позитивних курили лише 28%, а серед людей без ВІЛ від шкідливої ​​звички страждали 19%.

Після аналізу даних вчені дійшли висновку, що річна швидкість зниження обсягу форсованого видиху за одну секунду (ОФВ) була вищою серед учасників із ВІЛ (36 проти 28 мл). Більш швидке зниження ОФВ зафіксована у пацієнтів, що палять.

Крім того, річне зниження форсованої життєвої ємності легень (ФЖЄЛ) було вищим серед людей, які живуть з ВІЛ (AMD, –17,7 мл), а також серед тих, хто курив нині (AMD, –29,6 мл).

Дослідники також з’ясували, що у ВІЛ-позитивних учасників низький рівень CD4+ та тривалий термін життя з вірусом були значними факторами ризику для швидшого зниження ОФВ та ФЖЄЛ.

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).