Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

“Лікарі без кордонів” закликають Європу покращити доступ до лікування туберкульозу

«Лікарі без кордонів» (MSF) та інші міжнародні організації закликали європейські країни вжити негайних дій щодо усунення бар’єрів, що впливають на доступ до протитуберкульозних препаратів та оновити політику та практику відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). 

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, MSF почала реагувати на потреби біженців, які прибувають до Польщі та Словаччини, в тому числі надаючи підтримку значній кількості людей, які постраждали від туберкульозу та його лікарсько-стійких форм (ЛС). В MSF відмічають, що дуже скоро стало зрозуміло, що Польща і Словаччина недостатньо підготовлені до протидії туберкульозу: обмежена медична інфраструктура, застарілі стандарти тестування, лікування та профілактики туберкульозу, а також недостатня інтеграція рекомендацій ВООЗ у національну політику охорони здоров’я.  

За оцінкою міжнародних експертів, подібна недостатня готовність спостерігається і в більшості інших країн Європейського союзу (ЄС) та Європейському економічному просторі (ЄЕЗ), де нові та існуючі препарати, в тому числі рекомендовані ВООЗ пероральні препарати для лікування ТБ-МЛР, препарати у формі, зручній для дітей, та короткі курси профілактичного лікування ТБ – більшість з яких є доступними в країнах з низьким та середнім рівнем доходу – залишаються недоступними в більшості країн ЄС/ЄЕЗ через високі ціни або відсутність реєстрації. 

ВООЗ провела зустріч з представниками європейських органів охорони здоров’я та громадянського суспільства, присвячену поліпшенню доступу до ліків від туберкульозу в ЄС та ЄЕЗ. В свою чергу, “Лікарі без кордонів” разом з ТБ-активістами закликають європейські країни не зупинятися на досягнутому і вжити негайних заходів для усунення бар’єрів, що впливають на доступ до протитуберкульозних препаратів. Зокрема, MSF закликала політиків і відповідні департаменти охорони здоров’я на національному та регіональному рівнях спільно координувати зусилля, спрямовані на  

  • Забезпечення доступу до новітніх протитуберкульозних препаратів за доступними цінами для всіх країн ЄС/ЄЕЗ, або в рамках існуючих ініціатив, або шляхом проведення спільних переговорів з постачальниками; і  
  • Сприяння реєстрації всіх протитуберкульозних препаратів у країнах ЄС/ЄЕЗ, а також забезпечити їх своєчасну комерціалізацію, використовуючи існуючі правові гнучкості та доводячи вимоги до виробників.  

 

Нагадуємо, що цілодобово працює Загальнонаціональна гаряча лінія з питань туберкульозу 0 800 50 30 80. Дзвінки також приймаються з-за кордону. 

 

Джерело

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).