Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Лікування латентного туберкульозу у людей з ВІЛ – нове дослідження

Група вчених з Тайваню проводила дослідження, в якому взяли участь 479 осіб віком від 20 років. Всі добровольці приймали АРТ на основі інгібіторів інтегрази (біктегравір, долутегравір та інші препарати). Крім того, 43% з них отримували схему рифапентин/ізоніазид 1 раз на день протягом місяця, решта 1 раз на тиждень протягом 3 місяців.

Вчені виявили, що первинного результату (вірусне навантаження ВІЛ менше 200 копій протягом 12 місяців після завершення лікування туберкульозу) було досягнуто практично у всіх учасників дослідження. Згідно з результатами, пригнічення вірусного навантаження спостерігалося у 97% і у 96% добровольців 1-ї та 2-ї груп, які отримували терапію на основі долутегравіру, та у 100% інших піддослідних, які отримували терапію з біктегравіром та іншими інгібіторами інтегрази.

Дослідники також виявили кілька факторів, які негативно впливали на пригнічення вірусного навантаження на ВІЛ. Це перебування у місцях позбавлення волі, вживання наркотиків, вірус гепатиту В та вихідне високе вірусне навантаження та низька кількість клітин CD4. Загалом 93% та 91% учасників в обох групах завершили лікування латентного туберкульозу. Більшість з них приймала биктегравир (96–97%).

https://academic.oup.com/cid/advance-article-abstract/doi/10.1093/cid/ciad730/7458954?redirectedFrom=fulltext&login=false, https://spid.center/ru/posts/9318

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).