Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Люди, які використовують PrEP на вимогу, частіше інфікуються ВІЛ

Дослідження показало, що учасники, які використовують доконтактну профілактику ВІЛ (PrEP) на вимогу, частіше інфікуються ВІЛ, ніж ті, хто вибрав щоденний прийом. І основною причиною є низький рівень прихильності. Дане випробування проводилося в Західній Африці.

Вчені з Університету Монпельє (Франція) проводили дослідження з 2017 до 2021 року. Вони вивчали прихильність до PrEP, концентрацію препаратів у плазмі, резистентність та сероконверсію серед ВІЛ-негативних чоловіків, які мають статеві контакти з чоловіками (ЧСЧ).

Під наглядом перебували 647 учасників. При кожному відвідуванні вони могли вибрати один із двох варіантів профілактики ВІЛ:

  • на вимогу (схема 2-1-1): 2 таблетки перед статевим актом та по 1 таблетці на день протягом 2 днів після статевого акту;
  • щоденний прийом.

В якості доконтактної профілактики використовувався дженерик емтрицитабіну/тенофовіру дизопроксил фумарату.

Під час 5371 візиту учасники найчастіше обирали PrEP на вимогу (72%).

За підсумками дослідження – ВІЛ було виявлено у 25 пацієнтів (4%). Рівень інфікування був значно вищим у тих, хто приймав препарати на вимогу (2,4 на 100 людино-років), порівняно зі щоденною схемою (0,6). На момент встановлення діагнозу у 95% учасників, які приймали PrEP на вимогу, ліків у крові не було виявлено.

Належні самозвіти про прихильність частіше зустрічалися у пацієнтів, які приймали PrEP щодня (75% проти 44%). Інтерв’ю з учасниками, у яких було виявлено ВІЛ, показали, що спонтанний секс, зміни в розпорядку дня та нездатність дотримуватись графіку прийому препаратів після статевого контакту («забув») були основними проблемами дотримання режиму лікування. Причому навіть за низької прихильності до PrEP на вимогу, чоловіки часто також не використовували презервативи.

Результати дослідження свідчать, що для запобігання інфікуванню необхідна додаткова підтримка щодо дотримання прихильності до прийому PrEP на вимогу.

 

Джерело: https://www.thebodypro.com/article/adherence-support-msm-on-demand-prep-west-africa-twihr

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).