Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

МАЙЖЕ ТРЕТИНА ВІЛ-ІНФІКОВАНИХ ПАЦІЄНТІВ В УКРАЇНІ НЕ ЗНАЄ ПРО СВІЙ СТАТУС

Україна залишається на другому місці у Європі за рівнем поширеності ВІЛ-інфекції. Лише 72% ВІЛ-інфікованих українців знають про свій статус. Одеська область лідерує по виявленню ВІЛ-інфекції.

За попередніми даними Центру громадського здоров’я, станом на 1 січня 2021 року на підконтрольній Уряду території України проживає 197 683 ВІЛ-інфікованих осіб, з яких лише 72% знають про свій ВІЛ-статус та знаходяться на обліку у закладах охорони здоров’я (141 998 осіб), майже 122 тис. осіб отримують лікування.

Орієнтовно 28% людей, які живуть з ВІЛ в Україні, залишаються невиявленими, можуть не знати про наявність у них ВІЛ та не отримують лікування. Дані досліджень, проведених МБФ «Альянс громадського здоров’я» показують, що протягом останніх років від 30 до 40% виявлених випадків ВІЛ, становлять особи, які звернулись за медичною допомогою вже на пізніх стадіях цього захворювання.

Територіально, за період січень-грудень 2020 року, найвищий показник виявлення ВІЛ-інфекції зареєстровано в Одеській (150,9), Дніпропетровській (113,3), Донецькій (64,0) та Миколаївській (50,8) областях.

Відповідно до результатів дослідження, недіагностовані випадки ВІЛ (тобто ЛЖВ, ВІЛ-позитивний статус яких ще не виявлено) доцільно шукати серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики (ЛВІН) та їх соціального оточення; колишніх ЛВІН; чоловіків 35-55 років; ЛЖВ, яким встановлено діагноз під час тестування в медичному закладі за ініціативи медичного працівника та жінок, яким встановлено діагноз ВІЛ під час вагітності. Оскільки людина багато років може жити з ВІЛ та не знати про це, зусилля ВІЛ-сервісних організації зараз фокусуються саме на популяризації тестування на ВІЛ та пошук таких осіб. За умови вчасного діагностування у людини ВІЛ-інфекції та своєчасного початку лікування можна мінімізувати пов’язані з захворюванням ризики і забезпечити належній рівень якості життя, – розповідає Оксана Ковтун, старший програмний фахівець з досліджень та оцінки проєкту METIDA.

Джерело: https://socportal.info/
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).