Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Moderna запускає клінічні випробування мРНК-вакцини від ВІЛ

Міжнародна ініціатива з вакцини проти СНІДу (IAVI) та компанія Moderna розпочинають випробування вакцини мРНК-1644 проти ВІЛ у Південній Африці. Аналогічні дослідження препарату вже відбуваються у США.

У першій фазі африканського дослідження братимуть участь 18 дорослих людей з ВІЛ із Руанди, Кігалі та Тембісі. Вони отримають дві дози 60-мірної вакцини, яка містить частину вірусної послідовності, але не може спричинити ВІЛ.

Вакцина розроблена на основі технології мРНК та сприяє виробленню нейтралізуючих антитіл широкого спектру дії. Наразі фахівці планують розпочати скринінг учасників на антиген мРНК-1644.

“Усі учасники будуть контролюватись на предмет безпеки протягом 6 місяців після отримання другої дози, і їх імунні реакції будуть ретельно вивчені на молекулярному рівні, щоб оцінити, чи було досягнуто мети”, – заявили в компанії.

Аналогічні дослідження проводять у США. Попередні результати показали, що вакцинація мРНК-1644 викликає бажані імунні відповіді 97% дорослих учасників.

Нагадаємо, технологія мРНК — це метод штучного відтворення збудника вірусу, який використовується для основи вакцини. Дані про розшифрований геном вірусу вводяться в комп’ютер, автоматизована система обробляє інформацію та друкує вакцину на спеціальному принтері. Moderna використала цей метод при створенні своєї вакцини від коронавірусу, і вона виявилася ефективною. Після цього розробники вирішили використати її під час створення препарату від ВІЛ.

Джерело: https://www.contagionlive.com/view/first-in-africa-clinical-trial-of-mrna-hiv-vaccine
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).