Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Молекулярний тест на ВІЛ пройшов попередню кваліфікацію ВООЗ

Компанія Cepheid оголосила, що тест-система Xpert ВІЛ-1 QualXC пройшла попередню кваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Це означає, що пристрій відповідає суворим стандартам ВООЗ щодо ефективності, якості, безпеки та надійності.

Xpert ВІЛ-1 Qual XC (розширене охоплення) забезпечує молекулярне тестування за запитом для ранньої діагностики ВІЛ-1. Тест здатний виявити нуклеїнові кислоти вірусу в засохлих плямах крові, а також у зразках капілярної або венозної цільної крові.

Він забезпечує розширене охоплення штамів за рахунок включення двох генів-мішеней для ідентифікації інфекції ВІЛ-1. Одна з основних особливостей тест-системи полягає в тому, що вона здатна виявити вірус за 7-10 днів до сероконверсії.

Xpert ВІЛ-1 Qual XC дозволений для ранньої діагностики ВІЛ у немовлят, підлітків та дорослих у місцях надання медичної допомоги та в лабораторії.

Сучасна діагностика та лікування мають вирішальне значення для виживання немовлят із ВІЛ. Без лікування близько 50% з них помирають у віці до 2 років. Незважаючи на зусилля щодо розширення масштабів діагностики, лише 60% немовлят, які зазнали впливу ВІЛ, проходять тестування протягом перших двох місяців життя.

У регіонах із високим тягарем захворюваності централізована лабораторна діагностика немовлят часто призводить до того, що лише близько половини немовлят та дітей, які живуть з ВІЛ, отримують антиретровірусну терапію (АРТ) чи починають її отримувати. Прості молекулярні тести на місці надання медичної допомоги можуть надати результати особі, яка надає допомогу, того ж дня, що забезпечить більш раннє звернення за медичною допомогою та початок АРТ, а також покращить утримання пацієнта на лікуванні.

 

Джерело: https://www.selectscience.net/product-news/cepheid-announces-who-prequalification-of-xpert-hiv-1/?artID=60973

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).