Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Набір ваги при АРВТ – наслідки та перспективи на майбутнє

Під час пленарного засідання 18-ї Європейської конференції зі СНІДу (EACS2021) вкотре було порушено тему набору ваги та порушення метаболічного обміну у людей, які живуть з ВІЛ.

Більшість людей не схильні до набору зайвої ваги при прийомі АРТ, а користь від антиретровірусної терапії перевищує всі можливі побічні ефекти.

Вчені знову наголосили, що немає доказів того, що зміна АРВТ допоможе регулювати вагу. В останні роки проведено багато досліджень, присвячених цій темі. На сьогодні відомо, що початок прийому антиретровірусної терапії загалом асоційований із набором ваги. Але у більшості людей прибавка у вазі незначна, у той час, як для 5% збільшення ваги або небезпечних жирів може призвести до метаболічних порушень, а понад 10% схильні до надмірного набору ваги.

При цьому немає прямого доказу, що саме АРТ викликає набір ваги. Це відбувається внаслідок складного перетину клінічних синдромів і ігнорувати можливі ризики для здоров’я не варто. Усі пацієнти повинні отримувати вичерпну інформацію про можливі ризики та способи їх мінімізувати у повсякденному житті.

Джерело: https://life4me.plus/
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).