Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Настав ЧАС подолати туберкульоз! Акція та прес-брифінг до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

21 березня 2019 р. о 15:30 перед будівлею Верховної Ради, на площі Конституції, відбудеться прес-брифінг для представників ЗМІ у рамках проведення акції «Настав ЧАС», присвяченої Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом (24 березня).

У рамках акції «Настав ЧАС» перед Верховною Радою встановлять 4-метрову інсталяцію у вигляді годинника, на циферблаті якого разом зі слоганом «Настав ЧАС подолати туберкульоз» замість цифр будуть зазначені основні меседжі боротьби з туберкульозом, актуальні для України:

  • затвердження Загальнодержавної програми протидії захворюванню на ТБ;
  • своєчасне виявлення ТБ;
  • забезпечення лікування, орієнтованого на потреби людини;
  • зменшення фінансового тягаря людей, які постраждали від ТБ.

Саме про це йтиметься і на прес-брифінгу, в якому візьмуть участь:

  • Сергій Кіраль, народний депутат України, голова міжфракційного депутатського об’єднання «Парламентська платформа боротьби з туберкульозом»;
  • д-р Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я, МОЗ України;
  • Віктор Ляшко, перший заступник генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»;
  • Огтай Гозалов, медичний спеціаліст Європейського бюро ВООЗ;
  • Захедул Іслам, директор департаменту лікування, закупівель та управління поставками МБФ «Альянс громадського здоров’я»;
  • Ольга Клименко, людина, яка подолала туберкульоз, голова пацієнтської організації TB People Ukraine.

Також під час акції кожен охочий отримає наліпку на одяг у вигляді наручного годинника і зможе продемонструвати свою солідарність та причетність до справи подолання туберкульозу. Перед початком акції, о 14:00, Парламентська платформа боротьби з туберкульозом за підтримки партнерів організує в приміщенні ВРУ національний круглий стіл.

Акція «Настав ЧАС» відбуватиметься в рамках всесвітньої інформаційної кампанії It’s time, започаткованої міжнародним партнерством «Зупинимо туберкульоз» (Stop TB Partnership). Це вдруге міжнародну інформаційну кампанію з нагоди Всесвітнього дня боротьби з ТБ організовано в Україні на такому високому державному рівні.

Мета кампанії — привернути увагу світової спільноти до проблеми ТБ в Україні. Щороку в нашій країні помирає від ТБ понад 3 700 людей, кожного дня — близько десяти пацієнтів. Непрямі економічні збитки у такій ситуації щороку становлять понад $12 млн. І хоча в останні роки є певне покращення, лише 2018 р. зареєстровано 21 314 нових випадків туберкульозу. При цьому, за даними ВООЗ, близько 23% випадків захворювання в Україні не виявляють, а основною проблемою залишається резистентний туберкульоз (нечутливий до традиційних ліків), який вимагає більш тривалого й дорогого лікування і дає нижчі шанси на успішний результат.

Організатори заходу: міжфракційне депутатське об’єднання «Парламентська платформа боротьби з ТБ», за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я» (що виступає в Україні координаційним центром організацій громадянського суспільства із роботи з міжнародним рухом парламентарів «Глобальний Кокус проти ТБ»), Центру громадського здоров’я, Партнерства «Зупинимо туберкульоз. Україна», Європейської коаліції з боротьби із ТБ, Мережі «100% життя», Stop TB Partnership, Global TB Caucus.

Акредитація на місці за редакційними посвідченнями. Контактна особа — Яна Панченко, 097 591 75 45.

 

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).