Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Негативне ставлення до ЧСЧ, які живуть з ВІЛ, пов’язане з низькою обізнаністю щодо вірогідності інфікування ВІЛ

Незнання та страх перед ВІЛ значною мірою сприяють негативному ставленню до чоловіків, які мають секс з чоловіками (ЧСЧ) та живуть з ВІЛ, свідчить дослідження, представлене на 24-й Міжнародній конференції зі СНІДу (СНІД 2022) у Монреалі, Канада.

Незнання та страх перед ВІЛ значною мірою сприяють негативному ставленню до чоловіків, які мають секс з чоловіками (ЧСЧ) та живуть з ВІЛ, свідчить дослідження, представлене на 24-й Міжнародній конференції зі СНІДу (СНІД 2022) у Монреалі, Канада.

Однак, за словами дослідників під керівництвом К. Ф. Шьоланда з Каролінського інституту глобальної громадської охорони здоров’я, Стокгольм, Швеція, «Висновки про відкритість щодо своєї сексуальності вказують на перехресний ефект стигми щодо ЛГБТ та стигми щодо наявності ВІЛ-статусу».

Крім того, «зв’язок між кампанією по боротьбі зі стигмою та менш негативним ставленням свідчить про те, що цілеспрямовані кампанії є ефективними та необхідними, навіть в епоху дії принципу не визначається = не передається (U=U) і  навіть серед  добре поінформованих ЧСЧ», – додали вони.

У цьому дослідженні досліджувалося негативне ставлення до ЧСЧ, які живуть з ВІЛ, серед ВІЛ-негативних ЧСЧ, а також детермінанти з точки зору соціально-демографічних показників; відкритості щодо своєї сексуальної орієнтації та знання або занепокоєння щодо вірогідності інфікування ВІЛ. Дослідники також оцінили вплив антистигматизаційної кампанії 2020–2021 рр., яка мала на меті кинути виклик традиційним упередженням щодо ЧСЧ, які живуть з ВІЛ та повідомити про U=U.

У 2021 році серед ЧСЧ, які проживають у Швеції, було проведено онлайн-опитування, яке набирало учасників за допомогою зручної вибірки на популярних сайтах гей-знайомств і соціальних мережах.  Усього в дослідженні взяли участь 1287 респондентів, з яких 1142 (89%) повідомили, що вони ВІЛ-негативні.

Виходячи з результатів опитування, негативне ставлення до ВІЛ серед респондентів корелювало з нижчою обізнаністю про ВІЛ (співвідношення шансів [OR], 2,5, 95-відсотковий довірчий інтервал [CI], 2,0–3,3) та більшим занепокоєнням щодо інфікування ВІЛ (OR, 1,8, 95-відсотковий ДІ). , 1.4–2.3), після поправки на такі фактори, як вік, місто проживання та університетська освіта. [СНІД 2022, анотація 11355]

З іншого боку, відкритість щодо своєї сексуальної орієнтації сприяла меншому негативному ставленню до ЧСЧ, які живуть з ВІЛ (OR, 0,4, 95% ДІ, 0,3–0,5). Участь у антистигматизаційній кампанії 2020–2021 років також призвела до меншого негативного ставлення до ЧСЧ, які живуть з ВІЛ (OR, 0,7, 95% ДІ, 0,6–0,9).

«ЧСЧ становлять 32 відсотки людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ) у Швеції, при цьому понад 95 відсотків ЛЖВ отримують антиретровірусну терапію (АРТ) і вірусне навантаження у них не визначається», — сказали дослідники. «Незважаючи на високу поінформованість про U=U, залишається негативне ставлення до ЧСЧ, які живуть з ВІЛ, у тому числі в соціальних, статевих і романтичних стосунках».

Згідно з результатами іншого дослідження, представленого на конференції СНІД 2022 у Канаді, майже двоє з трьох ЧСЧ і приблизно кожен четвертий ВІЛ-позитивний чоловік не знають про U=U. [СНІД 2022, анотація 4869]

Багато ВІЛ-позитивних чоловіків використовували невизначене вірусне навантаження для запобігання передачі ВІЛ під час анального статевого акту без презерватива, але це не було поширеним серед ВІЛ-негативних чоловіків. «Така ситуація суттєво ставить під сумнів здатність [ЧСЧ] використовувати перевірені варіанти безпечного сексу та зменшує можливості подолати поширену стигматизацію, яку відчувають ЛЖВ», — зазначили автори.

Джерело: https://specialty.mims.com/topic/negative-attitude-towards-msm-living-with-hiv-tied-to-low-knowledge–worry-about-hivПідготував: Admin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).