Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Нерегулярне використання PrEP загрожує підвищенням ризику інфікування ВІЛ

Прихильність до доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) повинна вимірюватися не тільки щоденним прийомом таблеток, але й тривалістю прийому протягом тривалого часу. Таких висновків дійшли вчені зі США, які провели дослідження серед тих, хто приймав пероральний PrEP «на вимогу» за стандартною щоденною схемою.

Як показало дане дослідження, пацієнти, які приймали PrEP з перебоями, мали вищий ризик отримання ВІЛ, ніж ті, хто не приймав доконтактну профілактику взагалі. Випробування проводилися серед молоді із уразливих груп.

У дослідженні взяли участь 895 молодих людей віком 16-24 років. 79% з них були геями/бісексуальними цисгендерними чоловіками, 7% – трансгендерними жінками, 14% – трансгендерними чоловіками або небінарними людьми. Спостереження за учасниками тривало протягом 24 місяців, контрольні візити проводились кожні 3 місяці.

На початковому етапі доконтактну профілактику ВІЛ використовували лише 11% добровольців, понад 90% приймали PrEP «майже кожного дня».

У процесі дослідження кількість користувачів PrEP збільшилась до 16%. 82% із них – приймали препарати не регулярно.

Протягом 2 років діагноз ВІЛ було поставлено 27 учасникам. Найбільша кількість випадків інфікування була виявлена у пацієнтів, які повідомили про прогалини у використанні PrEP – 3,4 випадки на 100 людино-років. Для порівняння, учасники, які взагалі не приймали доконтактну профілактику, мали показник 2,5.

На думку фахівців, причина вищої захворюваності полягає в тому, що користувачі PrEP могли частіше практикувати незахищений секс, незважаючи на те, що не приймали таблетки регулярно. Хибне відчуття безпеки могло сприяти ризикованій сексуальній поведінці.

Нерегулярне використання PrEP може підвищити ризик отримання ВІЛ серед молоді з уразливих груп. Експерти зазначили, що припинення PrEP було пов’язане з необхідністю щомісяця отримувати рецепти та відвідувати клініку кожні 3 місяці.

 

Джерело: https://journals.lww.com/jaids/abstract/9900/prep_use_and_hiv_incidence_among_youth_at_risk_for.277.aspx

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).