Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Нова форма терапії тривалої дії: АРТ у вигляді гідрогелю

Вчені з Університету Джона Хопкінса (США) розробили новий ін’єкційний розчин у формі гідрогелю, який може допомогти у лікуванні ВІЛ та гепатиту В. Ефективність методу була перевірена на тваринах.

У складі гідрогелю – антиретровірусний препарат ламівудін. Його вводять під шкіру. Особлива консистенція дозволяє вивільняти постійну дозу ліків протягом 6 тижнів.

Нова форма препарату була протестована у лабораторних умовах. Після введення гель швидко розпадався на молекули ламівудину. Однієї ін’єкції було достатньо, щоб підтримувати необхідний рівень ліків у крові щонайменше 42 дні. Серйозних побічних ефектів зафіксовано не було.

Дослідники стверджують, що препарати у формі гідрогелів можуть значно покращити якість життя людей з ВІЛ, позбавивши їх щоденного прийому таблеток. Також гідрогелі можна застосовувати для лікування інших хронічних інфекційних захворювань, наприклад гепатиту В. А в перспективі – використовувати для профілактики ВІЛ.

Вчені планують продовжити тестування ліків, що використовуються разом із ламівудином, оскільки до складу антиретровірусних схем входить кілька препаратів. Один із перших у черзі – тенофовір.

Гідрогелі мають унікальні водопоглинаючі властивості, які надають їм желеподібної консистенції, що нагадує біологічну тканину. Новий гель залишається близько до місця ін’єкції та поділяється на молекули, які можуть виконувати свою терапевтичну функцію без додаткових матеріалів для доставки. А оскільки ліки вже існують, схвалення самої лікарської форми відбуватиметься швидше, пояснили експерти.

 

Джерело: https://pubs.acs.org/doi/10.1021/jacs.3c05645#

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).