Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Нова формула каботегравіру дозволяє робити ін’єкції раз на 4 місяці

Компанія ViiV представила позитивні результати першої фази дослідження експериментальної формули каботегравіру, відомої як каботегравір надтривалої дії (CAB-ULA). Ці результати демонструють, що каботегравір надтривалої дії можна приймати з інтервалом не менше чотирьох місяців. Дані були оприлюднені на Конференції з ретровірусів та опортуністичних інфекцій (CROI 2024) у Денвері, штат Колорадо.

У поточному дослідженні першої фази зі збільшеним дозуванням каботегравіру взяли участь 70 здорових дорослих добровольців. В рамках дослідження оцінювалася безпека та ефективність двох різних форм каботегравіру, а також їхній потенціал для збільшення періоду між ін’єкціями. Отримані результати порівнювали з каботегравіром 200 мг/мл (CAB200), який зараз схвалений для профілактики ВІЛ як монопрепарат або для лікування ВІЛ (у поєднанні з рілпівіріном).

Під час дослідження оцінювалися разові дози CAB-ULA, введені підшкірно 16 учасникам або внутрішньом’язово 32 учасникам у дозах 800 мг, 1200 мг та 1600 мг. Результати показали, що максимальна концентрація CAB-ULA у плазмі крові, незалежно від шляху введення, була нижчою, ніж у CAB200 при тому ж рівні дози, що вказує на повільніше всмоктування CAB-ULA.

Прогнозований період напіввиведення (час, протягом якого препарат знаходиться в організмі) CAB-ULA (підшкірно та внутрішньом’язово) був у шість і два рази більший, відповідно, ніж період напіввиведення CAB200. Крім того, моделювання дозволило дослідникам передбачити, що доза 1600 мг/3 мл CAB-ULA, що вводиться кожні чотири місяці або частіше, потенційно може досягти аналогічного рівня впливу ліків у порівнянні із затвердженою дозою 600 мг/3 мл CAB200, яка вводиться кожні два місяці.

Застосування CAB-ULA добре переносилося, і жодне небажане явище не призвело до припинення дослідження. Всі учасники, які отримували дози CAB-ULA підшкірно, повідомили про реакції в місці ін’єкції, а 22 із 32 учасників, які отримали дози внутрішньом’язово, повідомили про реакції в місці ін’єкції. Більшість небажаних явищ були пов’язані з легким болем, який тривав менше 7 днів.

Дослідники стверджують, що отримані результати свідчать про те, що профіль препарату CAB-ULA дозволяє використовувати інтервал між прийомами не менше чотирьох місяців, що більше ніж у будь-якого затвердженого в даний час засобу профілактики ВІЛ.

ViiV Healthcare планує великомасштабні клінічні випробування CAB-ULA. Перший каботегравір надтривалої дії для профілактики очікується в 2026 році, а для лікування ВІЛ – 2027-му.

 

Джерело: https://viivhealthcare.com/hiv-news-and-media/news/press-releases/2024/march/cabotegravir-long-acting-injectable/

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).