Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Нова розробка вчених допомагає відстежувати динаміку ВІЛ у клітинах

Дослідники з Університету Кумамото (Японія) розробили нову вірусну репортерну систему під назвою ВІЛ-Tocky (таймер клітинної кінетики та активності). Ця інноваційна система дозволяє в режимі реального часу візуалізувати динаміку ВІЛ після його потрапляння в організм.

У основі методу лежить технологія флуоресцентного білка-таймера. ВІЛ-Tocky має подвійну флуоресценцію, що змінюється від синього до червоного кольору, що дозволяє висвітлити процес придушення та реактивації провірусу.

Як заявляють розробники, ВІЛ-Tocky перевищує розширення традиційних систем зеленого флуоресцентного білка (GFP) та надає важливу інформацію про латентні механізми ВІЛ.

Загалом, ВІЛ-Tocky – це новий інструмент, який фіксує кінетику придушення провірусу, що раніше було неможливо за допомогою GFP, та дозволяє аналізувати складну природу латентного періоду ВІЛ, надаючи динаміку експресії вірусу в реальному часі.

«Розуміння динамічного переходу провірусу ВІЛ у латентний період є життєво важливим для розробки стратегій його знищення», – говорить Йорифумі Сато, старший автор дослідження.

Дослідження, проведене в лабораторних умовах, продемонструвало потенціал ВІЛ-Tocky і для скринінгу агентів, які сприяють утворенню вірусних резервуарів.

Доктор Сато зазначив, що наступним завданням буде застосування ВІЛ-Tocky у первинних мієлоїдних та лімфоїдних клітинах, що надасть додаткову інформацію про динаміку латентного періоду у різних тканинах та анатомічних резервуарах.

 

Джерело: https://www.nature.com/articles/s42003-024-06025-8

 

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).