Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Нова “суха” вакцина від туберкульозу

Завершено першу фазу клінічних випробувань «сухої» вакцини від туберкульозу – препарат можна зберігати за будь-яких зовнішніх умов. Вакцина є комбінацією з білка ID93 і препарату GLA-SE, що змушує імунітет активніше взаємодіяти з фрагментами білків туберкульозної палички.

«Ми провели перші клінічні випробування прототипу білкової вакцини від туберкульозу, стабільність яких не залежить від температури навколишнього середовища. Її масове застосування дозволить не лише покращити доступ до вакцин від туберкульозу в тих регіонах світу, де він особливо поширений, а й знизити витрати, пов’язані з необхідністю зберігання вакцин при низьких температурах», – заявив провідний розробник вакцини в AAHI (США) Крістофер Фокс.

Особливість існуючої вакцини від туберкульозу БЦЖ – її залежність від температури довкілля. Препарат легко втрачає властивості за порушення умов зберігання, тобто транспортувати його досить складно, особливо у віддалені регіони. У разі нової вакцини «сухість», тобто зневоднення, полегшує її доставку та зберігання. Вже у лікарні препарат розводять водою для ін’єкцій та вводять пацієнту за допомогою шприца.

У ході випробування препарат порівнювався із нестійкою до температури версією вакцини. У цьому варіанті ID93 та GLA-SE містяться в окремих флаконах та комбінуються перед ін’єкцією. Пацієнти, які застосовували стійку до температури вакцину, демонстрували вищі рівні антитіл у крові. У дослідженні брали участь 44 особи, розділені на дві групи. Вчені впевнені, що «суха» вакцина може бути актуальною в Африці та країнах з тропічним кліматом.

Джерело: https://www.nature.com/articles/s41467-023-36789-2#Sec2

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).