Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Нове дослідження на тему безпеки грудного вигодовування при ВІЛ

Науковці продовжують досліджувати тему передачі ВІЛ від матері дитині. Одне з останніх досліджень, проведене у США та Канаді серед жінок із пригніченим вірусним навантаженням, не виявило випадків передачі ВІЛ немовлятам при грудному вигодовуванні.

Дослідження тривало з 2014 до 2022 року. З 72 зареєстрованих випадків більшість жінок мали позитивний ВІЛ-статус, приймали терапію і на момент вагітності та годування груддю мали невизначене вірусне навантаження. Нагадаємо, що на початку 2023 року в США були внесені зміни до рекомендацій щодо грудного вигодовування: жінки можуть самі обирати, як годувати свою дитину.

Дослідження показало, що через 6 і більше тижнів після того, як дітій відлучили від грудей, 94% немовлят були повністю здорові (по іншим – дані відсутні). Випадків передачі вірусу зафіксовано не було. Середня тривалість грудного вигодовування становила 24 тижні.

Серед переваг батьки, що годують, виділяють користь для здоров’я, досвід спілкування з дитиною, культурні очікування і бажання не розкривати свій ВІЛ-статус.

Однак майже у 30% учасниць виникли проблеми із грудним вигодовуванням. Найчастіше вони скаржилися на недостатню кількість молока. 22% жінок практикували змішане вигодовування, яке не схвалюється міжнародними керівництвами. Інші проблеми включали біль або пошкодження сосків, мастит та проблеми з прикладанням дитини до грудей.

Автори дослідження вважають, що отримані результати можуть стати основою для розробки конкретних рекомендацій щодо підтримки жінок, які годують груддю, з ВІЛ у країнах з високим рівнем доходу. Але є кілька питань, які потрібно вивчити. Наприклад, чи слід рекомендувати виключно грудне вигодовування; який тип і тривалість дитячої профілактики ефективніші; як спонукати батьків, що годують, залишатися під опікою і багато іншого.

Джерело: https://academic.oup.com/cid/advance-article-abstract/doi/10.1093/cid/ciad235/7133158?redirectedFrom=fulltext&login=false

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).