Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Нове віяння в лікуванні ВІЛ: цифровий датчик, що проковтується, допомагає підвищити прихильність до АРТ

Вчені оцінили прийнятність і ефективність нового виду лікування ВІЛ: ко-інкапсульованихантиретровірусних препаратів (АРВ) з датчиком, що проковтується (IS). Такі препарати дозволяють відстежувати дотримання режиму лікування в режимі реального часу за допомогою сенсорного пластиру, мобільного пристрою та допоміжного програмного забезпечення.

Вчені оцінили прийнятність і ефективність нового виду лікування ВІЛ: ко-інкапсульованихантиретровірусних препаратів (АРВ) з датчиком, що проковтується (IS). Такі препарати дозволяють відстежувати дотримання режиму лікування в режимі реального часу за допомогою сенсорного пластиру, мобільного пристрою та допоміжного програмного забезпечення.Дослідження показало, що у пацієнтів, які використовують пероральний сенсор, концентрація АРВ-препарату в плазмі була вищою, ніж у контрольної групи. Спеціальний пристрій передає дані на сервер та нагадування про прийом терапії на мобільний телефон користувача. Розробка належить Каліфорнійському університету.

Дана система лікування ВІЛ працює наступним чином: крихітний датчик активується після того, як користувач його ковтає. Він вбудовується в слизову оболонку шлунка та синхронізується із спеціальним пристроєм на батарейках, який носить пацієнт. Коли доза ліків надходить в організм, система відправляє сигнал через Bluetooth на мобільний пристрій користувача, а воно, своєю чергою, відправляє зашифроване повідомлення на центральний сервер. Доступ до цього сервера у разі потреби може бути відкритий медичним працівникам.

Якщо датчик розпізнає, що пацієнт запізнився з прийомом ліків більш ніж на годину, система надсилає нагадування на мобільний телефон (текст повідомлення можна зашифрувати для конфіденційності).

У дослідженні, яке проводилося американськими вченими з 2018 до 2020 року, взяли участь 112 добровольців. Половина з них отримала спеціальну сенсорну систему для прийому внутрішньо (мікрочіп розташовувався всередині капсули з таблеткою). А інша половина учасників увійшла до контрольної групи — вони дотримувались стандартної схеми прийому ліків.

Результати випробувань показали, що через 28 тижнів у людей, які використовували пероральний сенсор, концентрація лікарського препарату в плазмі була вищою, ніж у учасників контрольної групи. Крім того, у пацієнтів із «цифрової» групи вірусне навантаження ВІЛ було набагато нижчим, ніж у тих, хто не використовував датчик. 90% учасників були «задоволені» чи «дуже задоволені» системою.

«Технологія датчиків, що проковтуються – це найбільш точний ІТ-метод вимірювання, моніторингу і підвищення прихильності. Підтримка режиму прийому АРВ-препаратів має вирішальне значення не лише для зниження вірусного навантаження, а й для зниження ризику розвитку резистентних штамів ВІЛ», — каже доктор ХунхуЛю, старший автор дослідження.

Джерело: https://www.thelancet.com/journals/ebiom/article/PIIS2352-3964(22)00512-6/fulltextПідготував: Admin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).