Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Нові дані щодо спільного лікування лікарсько-стійкого туберкульозу та гепатиту С

Одночасне лікування вірусного гепатиту С та туберкульозу з множинною лікарською стійкістю або стійкістю до рифампіцину (МЛУ/РР-ТБ) є доцільним, а потенційні переваги переважують шкоду.  

Про це йдеться в оперативному повідомленні Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), яке вона оприлюднила щодо спільного лікування лікарсько-стійкого туберкульозу та гепатиту С (ВГС).  

Мета даного оперативного повідомлення – поінформувати національні програми боротьби з ТБ, технічних партнерів та інші зацікавлені сторони щодо ключових наслідків спільного призначення лікування лікарсько-стійкого туберкульозу та гепатиту С, сприяючи безперешкодній інтеграції та плануванню на рівні країни. 

Серед переваг спільного лікування відзначаються підвищення показників успішності лікування МЛУ-ТБ, зменшення кількості випадків невдалого лікування МЛУ-ТБ, зниження кількості пацієнтів, втрачених для подальшого спостереження, та незначне зниження рівня смертності. 

Автори зазначають, що пацієнти з МЛУ/РР-ТБ можуть проходити лікування як короткими, так і тривалішими пероральними схемами лікування одночасно з лікуванням гепатиту С. Рішення про застосування обох схем лікування повинно ґрунтуватися на знаннях про потенційну взаємодію між лікарськими засобами та перевагах пацієнта. Важливо відзначити, що відсутність лікування ВГС не повинна перешкоджати початку лікування МЛУ. 

Майбутнє видання консолідованих рекомендацій ВООЗ щодо лікування туберкульозу та туберкульозу, стійкого до лікарських засобів, міститиме оновлені рекомендації та детальні результати огляду доказів, які ґрунтувалися на аналізі. 

Джерело ВООЗ. Читати оперативне повідомлення

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).