Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Нові методи діагностики туберкульозу у дітей

У Рівному на базі обласного фтизіопульмонологічного центру по-новому діагностують туберкульоз у дітей. Метод, на відміну від попередньої практики — безболісний!

Раніше, аби перевірити дитину на туберкульоз, брали забір матеріалу зі шлунка або носоглотки, а це викликало дискомфорт, стрес і біль у дітей. Тепер діагностика у дітей раннього і молодшого віку безболісна.

“Раніше був забір аспірата або носоглоткового матеріалу. Це неприємна процедура, треба було вводити шпатель. Діти плачуть, є певні острахи і відповідним чином реагують батьки. Зараз – це звичайний забір калу, який відправляється у спеціальних контейнерах на GeneXpert і ніякого стресу для дитини не існує”, — зазначив директор медичного центру Федір Аврука.

Він додав, лікування та діагностика туберкульозу безкоштовні, а щоб отримати направлення на тест — потрібно звернутись до сімейного лікаря.

Таке дослідження проводить лише лабораторія обласного фтизіопульмонологічного центру у Рівному, повідомила Суспільному дитяча фтизіатриня Оксана Малеш.

“На сьогодні лабораторія тільки нашого закладу проводить таку діагностику. Розпочали ми нещодавно, влітку впровадили у практику. І всім підряд це не робиться, це не скринінговий метод. Це метод раннього виявлення туберкульозу у дітей раннього і молодшого віку з симптомами або вже з підозрою на туберкульоз. Тому спершу треба звернутись до сімейного лікаря за направленням”, — пояснила лікарка.

Вона додає, отримати результат діагностики на наявність чи відсутність туберкульозної інфекції можна упродовж робочого дня в обласному фтизіопульмонологічному медцентрі на вулиці Дворецькій, 108.

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).