Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Новий метод профілактики ВІЛ для жінок: вагінальна вставка з АРТ

Швидкорозчинна вагінальна вставка з тенофовіром та елвітегравіром (TAF/EVG) призначена для використання під час статевого акту як засіб для профілактики ВІЛ-інфекції. Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосило початок першої фази клінічних випробувань.

Вставка є таблеткою у формі кулі. Опинившись у піхві, вона починає розчинятися, вивільняючи лікарські препарати TAF (20 мг) та EVG (16 мг). Лабораторні дослідження та випробування на тваринах показали, що вставка забезпечує захист від ВІЛ на строк до 3 днів.

Перше дослідження (CONRAD-146) вагінальної вставки на людях було проведено у США за участю 16 жінок. Відповідно до результатів, одноразове введення «було безпечним та прийнятним».

У дослідженні MATRIX-001 візьмуть участь 60 жінок з Кенії, Південної Африки та Північної Америки. Вчені планують оцінити безпеку вагінальної вставки при багаторазовому використанні протягом кількох днів. Протягом 2-3 місяців учасниці проходитимуть різні тести та процедури, а також братимуть участь у опитуваннях.

Як зазначають дослідники, вагінальна вставка може підійти жінкам, які не хочуть або не можуть використовувати пероральні таблетки (тенофовір/емтрицитабін), ін’єкції тривалої дії (каботегравір) або вагінальне кільце з дапівірином.

“Цей метод сподобається жінкам, які займаються нечастим сексом і хочуть використовувати профілактику тільки за необхідності, з мінімальним потраплянням препарату в організм”, – зазначають експерти.

 

Джерело: https://www.eurekalert.org/news-releases/1010252

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).