Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Новий метод профілактики ВІЛ: ректальне спринцювання з тенофовіром

Згідно з результатами дослідження фази 1, проведеного в США, ректальні спринцювання, що містять тенофовір, можуть бути ще одним методом доконтактної профілактики ВІЛ (PrEP) для людей, які практикують анальний секс.

Фахівці з Університету Джонса Хопкінса оцінили безпеку, переносимість та фармакологічні показники ректальних спринцювання на основі тенофовіру для запобігання ВІЛ-інфекції. У дослідженні взяв участь 21 ВІЛ-негативний чоловік, середній вік – 38 років.

Учасники використовували продукт 1 раз з наступною оцінкою протягом тижня та місячним періодом змивання перед наступним спринцюванням.

Згідно з результатами аналізу, концентрації колоректального препарату були вищими за ті, які необхідні для запобігання інфікуванню ВІЛ, протягом 7 днів після спринцювання. Експерти зазначили, що основна частина тенофовіру була зосереджена у місці потенційної передачі вірусу, а в організмі учасників концентрації були дуже низькі.

Дослідження, проведене в лабораторних умовах, показало, що реплікація вірусу значно знизилася порівняно з вихідними рівнями до введення дози.

Цей спосіб профілактики був дуже прийнятним для учасників експерименту: 94% учасників заявили, що готові використовувати цей метод, коли буде доведено його ефективність.

Попереднє дослідження вказує на те, що одне спринцювання може стати варіантом PrEP, який можна використовувати на вимогу. Але потрібні подальші дослідження, вважають експерти.

 

Джерело: https://academic.oup.com/jid/advance-article-abstract/doi/10.1093/infdis/jiad535/7454273?redirectedFrom=fulltext&login=false

 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).