Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Новонародженим дівчаткам складніше контролювати ВІЛ, ніж хлопчикам

Вчені вивчали, як можуть підтримувати невизначене вірусне навантаження немовлята, яким після народження діагностували ВІЛ. Виявилося, що хлопчики мають перевагу, йдеться у дослідженні, проведеному Університетом Квазулу-Натал у Південній Африці.

За словами дослідників, п’ять немовлят чоловічої статі в Південній Африці, що народилися з ВІЛ, змогли підтримувати невизначене вірусне навантаження протягом декількох місяців, незважаючи на низьку прихильність до АРТ. Серед немовлят жіночої статі таких випадків не виявлено.

Вчені хотіли з’ясувати, чи діти, які отримали лікування на ранньому етапі, можуть досягти контролю над ВІЛ після терапії без додаткових втручань. Для цього вони вивчили 281 пару матір — немовля, у всіх новонароджених було зафіксовано внутрішньоутробну передачу вірусу. 92% матерів приймали АРТ під час вагітності, усі діти отримали терапію при народженні.

Виявилося, що п’ять новонароджених хлопчиків зберігали вірусну супресію від трьох до більш ніж 19 місяців, незважаючи на низьку прихильність до АРТ. Проте, в результаті, вчені дійшли висновку, що підтримання вірусного контролю значною мірою залежить від дотримання режиму лікування і не залежить від вихідного вірусного навантаження у плазмі немовлят. Дослідники також виявили, що дівчатка мають більш високі ризики внутрішньоутробного одержання ВІЛ та з більшою ймовірністю можуть бути інфіковані стійкими вірусами. Крім того, ВІЛ, що передається немовлятам чоловічої статі, з більшою ймовірністю піддається лікуванню.

https://www.healio.com/news/pediatrics/20230720/boys-may-have-easier-time-controlling-hiv-than-girls-study-findings-suggest

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).