Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Новий перспективний підхід до клітинної терапії ВІЛ

Новий підхід до клітинної терапії ВІЛ був представлений на Щорічних зборах Американського товариства генної та клітинної терапії (ASGCT).

У презентації був представлений 54-річний чоловік з вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який в повному обсязі пригнічував вірус завдяки антиретровірусній терапії (АРТ). Пацієнт показав багатонадійні результати при лікуванні за допомогою нового підходу до клітинної терапії.

«Великих успіхів було досягнуто в лікуванні багатьох хворобливих станів, включаючи ВІЛ, за допомогою імунної терапії», – говорить доктор Філіп Мусікант, фахівець з ВІЛ та медичний директор Seraph Medical. «Нам ще потрібно справитися з видаленням ВІЛ з організму господаря. Наш новий підхід пропонує деякі нові ідеї, що дозволяють спробувати досягти цієї мети, застосовуючи стратегії на основі імунітету».

Працюючи у співпраці з Дослідницьким інститутом серафимів і під наглядом незалежного Інституційного Наглядової Ради (IRB), пацієнт лікувався у лікаря Мусіканта в клінічному центрі SRI Seraph Medical. Доктор Мусікант використовував адоптивну клітинну терапію за участю природних кілерів (NK) і гамма-дельта Т-клітин (gdT), зібраних у здорового донора.

Лікування почалося з припинення прийому пацієнтом антиретровірусних препаратів і введення попередніх підтримуючих препаратів, щоб підготувати організм до нової клітинної терапії. Це призвело до очікуваного початкового підвищення рівня ВІЛ, виявленого в кровотоці.

Приблизно через три тижні після початку нового лікування рівень ВІЛ у пацієнта почав знижуватися. На 100-денній позначці його вірусне навантаження була нижче рівня виявлення (<20 копій / мл). До цього дня, через понад рік після початку лікування новою клітинною терапією, пацієнт продовжує обходитися без антиретровірусних препаратів, а його рівень ВІЛ залишається на або нижче обумовленого рівня.

Ідея використання аллореактівних імунних клітин для ефективного усунення будь-яких небажаних мішеней, таких як рак, була вперше запропонована в 1986 році доктором Шимоном Славіна з Ізраїлю. Спочатку він розробив цю імунотерапію для лікування стійких до хіміотерапії видів раку. «Працюючи над створенням нових клітинних методів лікування протягом останніх 5 десятиліть, я думаю, що лікування, розроблене в Дослідницькому інституті серафимів, має великий потенціал для знищення ВІЛ-інфікованих клітин і навчання імунній системі новим способам боротьби з вірусом», – говорить доктор Славін.

 

Джерело: https://www.prnewswire.com/news-releases/a-promising-approach-to-hiv-cell-therapy-with-exciting-preliminary-results-was-presented-recently-at-the-leading-conference-on-gene-and-cell-therapy-301289547.html
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).