Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Одна пігулка на тиждень: наночастки можуть зробити лікування ВІЛ зручнішим

Поява антиретровірусної терапії (АРТ) зробила ВІЛ – хворобу, яка колись вважалася смертельною, – тепер повністю керованою. Але цей успіх багато в чому залежить від того, наскільки пацієнт дотримується режиму прийому ліків та приймає правильну дозу у потрібний час, у багатьох випадках це кілька таблеток щодня.

Нова система нанодоставки дозволить пацієнтам отримувати антиретровірусну терапію раз в тиждень замість щоденного прийому препаратів. Вчені з Австралійського інституту біоінженерії та нанотехнологій (AIBN) отримали грант у розмірі 50 000 доларів на цю розробку і вже почали 10-місячне перевірочне дослідження.

Як пояснили розробники, нова система заснована на технології шипастих наночастинок, яка раніше використовувалася для доставки протимікробних препаратів та мРНК-вакцин. Ці «колючі» наночастки можна сконструювати таким чином, щоб вони прикріплювалися до шлунково-кишкового тракту пацієнта – це продовжить вивільнення діючої речовини в організм, що дозволить приймати препарати рідше.

«Наша місія проста: полегшити пацієнтам із ВІЛ дотримання режиму антиретровірусної терапії. Полегшення тягаря щоденного прийому ліків зробить життя пацієнтів із ВІЛ комфортнішим. Помилково припускати, що недотримання режиму лікування відбувається тому, що пацієнт просто не спромігся це зробити або ігнорує проблему. Однак недотримання прийому АРТ із якоїсь причини залишається великою проблемою. Якщо людина не приймає ліки правильно на 95% від режиму або більше, це призведе до значного зниження ефективності терапії», – говорить доктор Хао Сонг, старший автор дослідження.

Також експерти уточнили, що ця платформна технологія може об’єднати кілька ліків в одній таблетці, що в кінцевому підсумку принесе користь при комплексному лікуванні ВІЛ.

Очікується, що перевірка концепції залучить великі фармацевтичні компанії для проведення подальших випробувань.

 

Джерело: https://aibn.uq.edu.au/article/2024/02/dose-day-or-just-once-week-spiky-nanoparticles-could-simplify-hiv-medication-routines

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).