Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Огляд досліджень з метою розробки найбільш ефективних методів антиретровірусної терапії

Вчені продовжують проводити дослідження з метою розробки найбільш ефективних методів антиретровірусної терапії (АРТ). Найближчим часом розпочнуться випробування кількох комбінацій АРВ-препаратів. Дотримання режиму лікування у людей, які живуть із ВІЛ, має вирішальне значення, оскільки щоденний прийом запобігає розмноженню та мутації вірусу. За даними бази даних клінічних випробувань GlobalData, найближчими тижнями має розпочатися останнє випробування, присвячене пероральному датчику для контролю за дотриманням режиму лікування ВІЛ.

 

Також антиретровірусна терапія потенційно збільшує ризик ниркової недостатності у пацієнтів із ВІЛ-інфекцією – у 30% ВІЛ-позитивних пацієнтів все ще є проблеми з нирками. Тому вчені запускають два дослідження, присвячені тестуванню різних комбінацій препаратів на ВІЛ-позитивних людях та виміру їх впливу на функцію нирок.

 

Цифрова пігулка

 

Компанія Fenway Health оголосила про початок наступної фази випробувань прихильності до лікування за допомогою сенсора нового покоління, що проковтується. У нерандомізованому відкритому дослідженні візьмуть участь 30 ВІЛ-негативних пацієнтів, які приймають препарат Трувада від Gilead Sciences як доконтактну профілактику (PrEP), а також люди з ВІЛ, які приймають Біктарві.

 

Випробування спрямоване на вивчення використання рідера як частини системи цифрових таблеток (DPS). DPS складається з радіочастотного випромінювача, що приймається всередину, вбудованого в стандартну желатинову капсулу, яка містить досліджувані ліки (PrEP або АРВТ). Після потрапляння всередину іони хлориду активують радіочастотний випромінювач, який надсилає сигнал на наручний зчитувач, а потім зберігає та передає дані на смартфон. Цифрові таблетки допомагають відстежувати та потенційно покращувати прихильність до лікування ВІЛ.

 

Набір учасників дослідження ще не розпочався, передбачувана дата завершення первинного результату – травень 2023 року.

 

Ін’єкції АРВТ для людей з нирковою недостатністю

 

Дослідницький інститут Allegheny-Singer вивчатиме препарат Кабенува компанії ViiV Healthcare у вигляді внутрішньом’язової ін’єкції у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю. В одногруповому відкритому дослідженні візьмуть участь 12 осіб, які живуть із ВІЛ.

 

Метою дослідження є оцінка безпеки, фармакокінетики та переносимості комбінованого режиму Кабенува серед зазначеної групи пацієнтів. Вчені припускають, що внутрішньом’язові ін’єкції краще переносяться і їх легше приймати, ніж звичайні пероральні препарати.

 

Випробування розпочнеться у січні 2023 року та завершиться до грудня 2024 року.

 

Зміна АРВТ у пацієнтів із пригніченим ВІЛ

 

Університет Махасаракхам у Таїланді набирає 268 осіб із вірусологічною супресією, які приймають препарат Atripla (ефавіренц, емтрицитабін, тенофовір дизопроксіл) від Gilead Sciences.

 

Експерти планують оцінити вірусологічні та ниркові результати після переходу з Atripla на фіксовану комбінацію тенофовір/ламівудін/долутегравір або долутегравір/ламівудін.

 

Рандомізоване відкрите дослідження розпочнеться у січні 2023 року. Передбачувана дата завершення – травень 2024 року.

 

Джерело: https://www.clinicaltrialsarena.com/news/industry-news/just-announced-upcoming-clinical-trials-hiv

 

Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).