Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Огляд нових ліків від ВІЛ тривалої дії

На думку експертів, майбутнє у лікуванні ВІЛ – за препаратами тривалої дії. У журналі POZ було опубліковано огляд найперспективніших варіантів.

Каботегравір/рілпівірін

Наразі єдиною схваленою повною схемою лікування ВІЛ тривалої дії є Кабенува (ін’єкційний каботегравір/рілпівірін) з режимом введення один раз на місяць або один раз на 2 місяці. Він схвалений для людей з невизначеним вірусним навантаженням, хоча нещодавні пілотні дослідження показали, що препарат ефективний і як початкова схема лікування.

Ленакапавір

Також нині схвалено ленакапавір тривалої дії (перший капсидний інгібітор ВІЛ), який вводиться раз на 6 місяців. Він використовується спільно з іншими антиретровірусними препаратами та призначений для людей з множинною стійкістю до лікарських засобів ВІЛ.

Компанія Gilead Sciences зараз тестує ленакапавір у поєднанні з двома антитілами широко нейтралізуючої дії як повноцінний режим лікування 2 рази на рік.

Ін’єкційний режим TLD

Команда з Вашингтонського університету тестує ін’єкційну форму тенофовіру дизопроскіл фумарату, ламівудину та долутегравіру, яка отримала назву TLD-in-DcNP.

Дослідження на тваринах показали, що TLD-in-DcNP досягає максимальних концентрацій протягом 1 дня. А необхідні рівні препаратів зберігаються в плазмі крові протягом 4 тижнів після одноразової ін’єкції.

Ламівудін гідрогель

Інша дослідна група з Університету Джонса Хопкінса розробляє гідрогелеву форму ламівудину. Гідрогелі мають унікальні водопоглинаючі властивості, що надають їм желеподібну консистенцію. Після ін’єкції розчин самоорганізується у гель, який залишається близько до місця ін’єкції та повільно вивільняє ліки протягом 6 тижнів.

Імплантат

Цього року на Конференції з ретровірусів та опортуністичних інфекцій вчені представили імплантат багаторазового використання, що містить іслатравір (експериментальний нуклеозидний інгібітор транслокації зворотної транскриптази). Пристрій поки що тестується як доконтактна профілактика ВІЛ, але в перспективі цей метод планують адаптувати і для доставки схем лікування.

 

Джерело: https://www.poz.com/article/longerlasting-hiv-meds-horizon

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).