Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Опитування жінок, які живуть з ВІЛ, щодо доступу до медичних послуг та власних прав — від БО “Позитивні жінки”

102 жінки, які живуть з ВІЛ, з 19 областей України, взяли учать в опитуванні «Оцінка впровадження рекомендацій ВООЗ у сфері охорони сексуального та репродуктивного здоров’я та прав жінок які живуть з ВІЛ, в Україні» , яке проводило БО “Позитивні жінки”.  

Згідно опублікованих результатів, респондентки на запитання «Чи змінився під час війни у цілому обсяг послуг у зв’язку з ВІЛ?» 66,7%  надали відповіді «ні» або «без змін», 33,3% – «так», з них 27,5% зазначили про значне зменшення або погіршення ВІЛ-сервісних послуг. 

В той же час серед 44 опитаних лікарів з 22 областей України, 60% лікарів зазначили, що протягом тижня «так, навантаження на роботі збільшилося», особливо це зазначили лікарі – інфекціоністи та лікарі акушери – гінекологи. 

Експертки БО “Позитивні Жінки” відзначають, що переважна більшість жінок, які живуть з ВІЛ, в Україні — це жінки репродуктивного віку. Згідно із законодавчою базою України ВІЛ-позитивні жінки можуть отримувати послуги з планування сім’ї та репродуктивного здоров’я як у закладах акушерсько-гінекологічної служби, так й у закладах первинної медико-санітарної допомоги, проте якість та доступність цих послуг ще не є на належному рівні. 

Доступу жінок, які живуть з ВІЛ, до сучасних медичних послуг перешкоджає їхня висока вартість, дискримінаційні, соціальні та економічні бар’єри, а також брак даних для прийняття управлінських рішень. 

Результати опитування, яке провели “Позитивні жінки” будуть використані для розробки подальших кроків для усунення бар’єрів на шляху до всебічного доступу до якісних послуг сексуально-репродуктивного здоров’я та гендерної рівності жінок, які живуть з ВІЛ. А також використані в рамках підготовки України до процесу валідації елімінації ВІЛ від матері до дитини та оцінки 4-го компонента процесу валідації — права людини, ґендеру і залучення спільнот. 

Ознайомитись із результатами опитування 

 

Джерело БО “Позитивні жінки” 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).