Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Оприлюднено новий Регіональний звіт про порушення права на здоров’я ЛГБТ-людей в регіоні СЄЦА

ЄКОМ — Євразійська коаліція по здоров’ю, правам, гендерному та сексуальному різноманіттю, оприлюднила Регіональний звіт про порушення права на здоров’я ЛГБТ-людей у регіоні Східної Європи та Центральної Азії у 2023 році. 

Усього за 2023 рік у 10 країнах регіону ВЄЦА силами ЕКОМ та партнерів було зареєстровано 1 387 випадків порушення прав людини. Нерідко в одному випадку було кілька різних видів порушень, а іноді в одному випадку було кілька різних порушників. 

 Для цілей цього аналізу бралися до уваги кількісні та якісні дані, зібрані ЄКОМ та партнерами в країнах, дані із системи REAct, а також інформація з інших відкритих джерел (доповіді правозахисних та/або міжнародних організацій). 

Згідно звіту, в Україні зафіксовано випадки трансфобії у військкоматах і при проходженні військово-лікарських комісій, а також випадки підвищеної уваги до ЛГБТ з боку правоохоронних органів та військових з числа тих, хто здійснює патрулювання та чергує на блокпостах. Залишається велика потреба у проведенні роз’яснювальної роботи зі співробітниками військкоматів, військовослужбовцями та представниками територіальної оборони з формування толерантного відношення та інформуванню про неприпустимість порушення прав людини, а також необхідність реагування та розслідування випадків, якщо було порушення було. Крім того, необхідно посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу з членами військово-лікарських комісій з алгоритму роботи та ознайомлення з існуючими законодавчими актами щодо транс* людей та людей, які живуть з ВІЛ. 

В ЕКОМ наголошують, що зважаючи на різні підходи до збору даних навіть у рамках роботи національних партнерів або документаторів системи REAct, у випадках, коли не було впевненості у можливості провести порівняльний аналіз, дані аналізувалися окремо. 

 

Дивитись звіт 

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).