Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Оральний секс і ВІЛ

Дуже часто виникає питання про те, чи можна заразитися ВІЛ, займаючись незахищеним оральним сексом. Оральний секс з використанням презерватива, як правило, викликає відторгнення у багатьох людей. Однак чи варто ризикувати?

Важливі фактори для безпечного орального сексу

Кожна людина несе відповідальність за своє здоров’я і приймає рішення на основі інформованості про способи передачі ІППП (інфекцій, що передаються статевим шляхом) та ВІЛ, а також про можливі небезпеки різних сексуальних практик. Важливо розуміти, що навіть якщо ваш партнер не каже, що він ВІЛ-позитивний, це не гарантує його відсутності. Зовнішній вигляд людини або її загальний стан також не дають гарантій щодо наявності ВІЛ або інших ІППП. Потрібно розуміти ризики та приймати заходи для захисту.

Оральний секс може призвести до передачі ВІЛ, але цей вид статевої активності вважається менш ризикованим, ніж незахищений анальний секс (в активній або пасивній ролі). Однак завжди ви можете бути впевнені, що у вас немає кровоточивих ясен, запалених слизових оболонок рота і горла? Наскільки часто ви відвідуєте стоматолога? Якщо у вас є проблеми з ясенами або ротом, краще утриматися від незахищеного орального сексу. Також варто враховувати період заживлення після зубних процедур, так як вони можуть створити вхідні ворота для інфекцій. Не рекомендується чистити зуби за 2 години до і після орального сексу, щоб уникнути пошкодження ясен.

Не всі пари використовують презервативи для орального сексу, але це залежить від особистого вибору кожного. Важливо пам’ятати, що окрім ВІЛ, існує ризик передачі інших ІППП при незахищеному оральному сексі. Наприклад, збудники гепатитів В і С можуть передаватися таким чином. Заразитися такими захворюваннями простіше, ніж ВІЛ.

Особливості ризиків і захисту в лесбійських спільнотах

Якщо йдеться про жінок, то ризик передачі ВІЛ від жінки до жінки вважається невеликим, але не виключається. Рекомендується уникати орального сексу з жінкою під час менструації, так як саме кров є частим джерелом вірусних інфекцій. Крім ВІЛ, у жінок, які мають статеві контакти з жінками, є ризик заразитися іншими ІППП, такими як вагінальний кандідоз, вірусний папіломатоз, вірус герпесу, трихомоніаз, гепатити А і С, хламідіоз, гонорея та сифіліс.

Для безпечного орального сексу у лесбійських спільнотах практикують використання латексних аркушів або серветок. На жаль, у аптеках України вони не завжди продаються, але їх можна знайти у стоматологічних клініках. Латексні аркуші можна замінити розрізаним вздовж презервативом або плівкою для упаковки продуктів. Також для безпечного орального сексу можна використовувати “сухі презервативи” без змащування.

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).