Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Оральний секс – запобіжні заходи

Ризик заразитися ВІЛ при оральному сексі досить низький, але питання безпеки цієї сексуальної практики залишаються насущними для багатьох.

Фелляція (приймаючий оральний секс із чоловіком)

У світі не було зафіксовано випадків передачі ВІЛ партнерові, що вводить статевий орган, при оральному сексі. Жодного випадку! Такий партнер контактує тільки з безпечною слиною, а отже, ризик для нього виключений. У даному випадку йдеться про безпеку приймаючого партнера, який контактує зі спермою і передеякуляційними виділеннями.

Використання презервативів під час орального сексу

Щоб використання презервативів під час орального сексу було більш приємним, можна спробувати: ароматизовані презервативи (декого дратує їх запах, іншим же він цілком подобається); супертонкі презервативи, які роблять відчуття більш природним і дозволяють забути про наявність презервативу.

На думку фахівців, випадки передачі ВІЛ під час фелляції зазвичай пов’язані з наявністю ушкоджень і захворювань ротової порожнини, особливо з кровотечею ясен.

Таким чином, ризик можна значно знизити, якщо:

  • Стежити за станом ясен, регулярно обстежуватися в стоматолога й утримуватися від приймаючого орального сексу при наявності захворювань і кровотеч ясен і ротової порожнини.
  • Не чистити зуби перед оральним сексом – це приводить до ушкоджень слизової оболонки і кровотечі ясен, так що краще просто пожувати м’ятну гумку. Те ж стосується і зубної нитки.
  • Не використовувати полоскання для рота безпосередньо перед оральним сексом. Слина – це природний противірусний препарат. Полоскання видаляє значну частину цього натурального захисту.

Кунілінгус (орально-вагінальний секс)

Вагінальні виділення можуть містити ВІЛ, хоча концентрація вірусу в них значно менша, ніж у спермі. Відповідно, хоча ризик при орально-вагінальному сексі існує, він дуже незначний. У світі було зафіксовано тільки кілька випадків передачі ВІЛ при куннілінгусі, що говорить про дуже маленький ступінь ризику, хоча і про його відсутність говорити теж не приходиться. Існує ряд методів зробити куннілінгус більш безпечним.

Для орально-вагінального сексу використовуються латексні серветки. Латексна серветка – це просто квадратний шматочок дуже тонкого латексу, часто ароматизований. За відсутності спеціальних латексних серветок у продажу, рекомендується робити їх самостійно, розрізавши звичайний латексний презерватив звичайними манікюрними ножицями. При виборі презервативу для цієї мети, варто керуватися тими ж критеріями, що і для фелляції. Також латексну серветку можна вирізувати з медичної латексної рукавички.

  1. Якщо під час куннілингусу не використовується бар’єр, але залишається занепокоєння з приводу ризику, то його можна в значній мірі зменшити: простий вагінальний тампон вбере велику частину виділень піхви, і відповідно, ризик буде менше;
  2. Менструації можуть сильно збільшити ризик, тому що в менструальній крові спостерігається висока концентрація ВІЛ, куннілингусом під час менструації краще не займатися;
  3. Гігієна рота також відіграє важливу роль: не слід практикувати оральний секс із кровотечею ясен і захворюваннями порожнини рота, краще не чистити перед куннілингусом зуби, і застосовувати полоскання, що видаляють цінну слину;
  4. Враховувати вірусне навантаження також важливо для дискордантних пар, у яких позитивний ВІЛ-статус партнера відомий.

Римінг (Орально-анальний секс)

Риммінг або аннілингус абсолютно безпечний відносно передачі ВІЛ. Однак у цьому випадку існує ризик передачі маси кишкових інфекцій: вірусних, бактеріальних і паразитарних.

Віл-позитивним людям, особливо тим, у кого низький імунний статус, варто також пам’ятати, що при незахищеному риммінгу є ймовірність передачі ряду опортуністичних інфекцій.

Для того, щоб зробити риммінг більш безпечним, можна використовувати ті ж бар’єрні методи, що і при куннілингусі: латексні серветки і харчову плівку.

При оральному сексі може передаватися не тільки ВІЛ, а й інші інфекції, які передаються статевим шляхом (ІПСШ). При цьому різні ІПСШ можуть підвищувати ризик передачі ВІЛ при інших статевих контактах. Крім того, ризик передачі ІПСШ зазвичай набагато вище, ніж ВІЛ-інфекції.

Повернутись Назад

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).