Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Оскільки прогрес у боротьбі з ВІЛ сповільнюється, Глобальний фонд закликає до прискорення інвестицій в інновації

МОНРЕАЛЬ – Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією глибоко стурбований уповільненням глобальної боротьби з ВІЛ. Новий звіт ЮНЕЙДС, опублікований на Міжнародній конференції зі СНІДу в Монреалі, показує, що прогрес у боротьбі з ВІЛ зупинився. У 2021 році в усьому світі кількість нових випадків інфікування зросла до 1,5 мільйона, що відповідає показнику 2020 року. За рік було зареєстровано 650 000 смертей, пов’язаних зі СНІДом, що свідчить про те, що епідемія СНІДу забирала приблизно одне життя щохвилини у 2021 році.

МОНРЕАЛЬ – Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією глибоко стурбований уповільненням глобальної боротьби з ВІЛ. Новий звіт ЮНЕЙДС, опублікований на Міжнародній конференції зі СНІДу в Монреалі, показує, що прогрес у боротьбі з ВІЛ зупинився. У 2021 році в усьому світі кількість нових випадків інфікування зросла до 1,5 мільйона, що відповідає показнику 2020 року. За рік було зареєстровано 650 000 смертей, пов’язаних зі СНІДом, що свідчить про те, що епідемія СНІДу забирала приблизно одне життя щохвилини у 2021 році.Після такої наполегливої ​​боротьби, щоб успішно переломити хід боротьби зі СНІДом, було б трагедією упустити ці досягнення. Глобальний фонд щиро вітає нові інструменти та інновації, представлені на конференції зі СНІДу, які можуть допомогти змінити та прискорити боротьбу з епідемією ВІЛ.

По-перше, це повідомлення про зниження вартості тестів для самотестування на ВІЛ, що робить його набагато доступнішим. Нове партнерство, включно з MedAccess, Clinton Health Access Initiative і Wondfo, погодилося надати самотест Wondfo на ВІЛ за 1 долар США, що робить його найнижчим методом само тестування на ВІЛ на ринку. ВООЗ рекомендує самотестування на ВІЛ як безпечний, точний і ефективний спосіб охопити людей, які інакше не можуть перевірити себе на наявність ВІЛ в організмі. Доступне самотестування на ВІЛ створює можливість і безпечний простір для людей, які хочуть дізнатися про свій ВІЛ-статус, і є важливим інструментом у досягненні глобальних цілей тестування.

По-друге, це оголошення про нову домовленість, яка дозволить виробникам генериків виробляти доконтактну профілактику ВІЛ/PrEP тривалої дії, високоефективні ліки, що застосовуються для запобігання інфікуванню ВІЛ. Патентний пул лікарських засобів і ViiV Healthcare підписали нову ліцензійну угоду, яка дозволяє виробництво і розповсюдження генериків препарату тривалої дії під назвою каботегравір (CAB-LA), який є ін’єкційною формою PrEP. Цей новий інструмент матиме ключове значення для активізації зусиль з профілактики ВІЛ серед людей із значним ризиком інфікування ВІЛ.

«Глобальний фонд інвестуватиме кошти в підтримку цих та інших інновацій, які дозволять нам відновити та прискорити подолання епідемії ВІЛ до 2030 року», — сказав Пітер Сендс, виконавчий директор Глобального фонду. «У нашій боротьбі з ВІЛ ми не можемо дозволити стерти 20 років прогресу. Нам потрібен постійний рух глобальної солідарності та лідерства, щоб зупинити та повернути назад цю тенденцію поступового прогресу у зменшенні нових випадків інфікування та смертей від цієї хвороби щороку. Це означає енергійно інвестуючи в боротьбу з хворобою в усьому світі, охоплюючи всіх людей, ким би вони не були і де б вони не жили. Щоб покласти край ВІЛ та іншим інфекційним захворюванням, ми повинні інвестувати серйозні кошти зараз, інакше ми будемо платити вічно».

У вересні цього року президент США Джо Байден проведе сьоме поповнення Глобального фонду з метою зібрати щонайменше 18 мільярдів доларів США для фінансування наступних трьох років діяльності партнерства Глобального фонду.

«Успіх у зборі цих коштів є питанням життя та смерті. Маючи 18 мільярдів доларів США, ми могли б врятувати щонайменше 20 мільйонів життів лише за три роки та скоротити щорічну кількість смертей від ВІЛ, туберкульозу та малярії майже на дві третини», — сказав він. «Ми також зробили б усіх у світі безпечнішими від майбутніх загроз інфекційних захворювань, зміцнивши системи охорони здоров’я та громадські системи та зробивши їх більш інклюзивними та стійкими».

Зараз світ повинен об’єднатися, щоб боротися за те, що має значення. Для дітей, які живуть з ВІЛ. Для молодих жінок і дівчат. Для ключових груп населення. Для кожної людини, яка продовжує страждати від цієї хвороби, якій можна запобігти та вилікувати.

Джерело: https://reliefweb.int/report/world/progress-against-hiv-slows-global-fund-calls-accelerated-investments-innovationsПідготував: Admin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).