Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Пандемія коронавірусу ставить під загрозу боротьбу з туберкульозом

Пандемія коронавірусу ставить під загрозу боротьбу з туберкульозом

21.10.2020

До пандемії COVID-19 багато країн покращували свої показники у сфері боротьби з туберкульозом, але у ВООЗ вважають, що цьогоріч у зв’язку з коронакризою вони не покращаться, боротьба проти туберкульозу опиняється під загрозою. Про це повідомляється на сайті ООН.

Так, відповідно до інформації ВООЗ, у 2019 році 1,4 мільйона людей померли від хвороб, пов’язаних з туберкульозом. З 10 мільйонів осіб, які заразилися цією інфекцією за звітний період, у 3 мільйонів випадків діагноз або не був поставлений, або про нього не повідомили владі. При цьому, за останні 4 роки число заражень туберкульозом у світі знизилося на 9%, а смертей – на 14%.Відзначається, що в більш небезпечній ситуації опинилися пацієнти зі стійкою до антибіотиків формою туберкульозу. Їх кількість збільшилася за рік на 465 тисяч і лише 40% зі знову заражених отримують лікування. Зниження показників спостерігається й у сфері профілактики туберкульозу.

“Як і раніше, не всі мають рівний доступ до своєчасної діагностики та ефективного лікування туберкульозу. Необхідно докласти більше зусиль, щоб домогтися цілей, поставлених на 2022 рік”, – заявив глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебреісус.

Повідомляється, що, за підрахунками ВООЗ, у 2018-2019 роках лікування від туберкульозу отримували 14 млн осіб – це третина від показників, яких вирішено домогтися за 5 років – з 2018 до 2022 року. За той же час близько 6,3 млн осіб отримали доступ до профілактичних програм – до 2022 р. їх число повинно становити 30 мільйонів.

Та однією з ключових проблем у цій сфері продовжує бути фінансування. Зокрема, цього року на боротьбу з інфекцією в глобальному масштабі було виділено 6,5 мільярда доларів, хоча з Політичної декларації з туберкульозу, прийнятої главами держав, випливало, що сума повинна скласти вдвічі більше – 13 мільярдів доларів

Окрім того, пандемія та пов’язані з нею перебої в роботі медичних служб завадили збирати і обробляти статистику захворюваності. Так, за перше півріччя 2020 року в трьох країнах з найбільшою кількістю хворих на туберкульоз – Індії, Індонезії і Філіппінах – число нових випадків у порівнянні з аналогічним періодом минулого року знизилося на третину.

У ВООЗ попереджають, що подібні прогалини в діагностиці можуть призвести до різкого зростання смертності від цієї хвороби.

Джерело: https://news.un.org/en/story/2020/10/1075352

Джерело: UN NewsПідготував: адмін
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).