Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Переваги загального доступу до тестування та лікування ВІЛ для життя людей

Дослідження, проведене американськими вченими на базі країн Африки, показало, що загальний доступ до лікування та тестування ВІЛ знижує витрати на медичну допомогу, підвищує можливість працевлаштування людей з ВІЛ, а також підвищує якість освіти дітей, які виховуються батьками з позитивним ВІЛ-статусом.

У процесі дослідження SEARCH, проведеного серед жителів Кенії та Уганди, порівнювалися результати двох спільнот:Перша група (4136 дорослих та 3538 дітей) — отримувала стандартний медичний сервіс відповідно до національних рекомендацій (терапія призначалася за певної кількості клітин CD4).

Друга група (4053 дорослих та 3217 дітей) — мала загальний доступ до тестування та лікування ВІЛ. Тобто учасники дослідження, які мали діагностовано ВІЛ, могли негайно розпочати лікування, використовуючи модель догляду, орієнтовану на пацієнта.

Також вони мали регулярний доступ до послуг з лікування діабету та гіпертонії. Нова схема також включала візити до лікаря раз на 3 місяці, гнучкий графік, скорочення часу очікування та навчання персоналу для забезпечення доброзичливого обслуговування.

У процесі дослідження вчені оцінювали не лише показники здоров’я пацієнтів, а й рівень їхнього соціального благополуччя. Опитування включали інформацію про зайнятість, доходи, освіту та використання медичних послуг. Дані для аналізу були отримані на початковому етапі та після 3 років дослідження SEARCH.

Як стверджують експерти, мета по зменшенню захворюваності на ВІЛ у процесі дослідження не була досягнута, але були отримані інші перспективні результати з точки зору здоров’я, а саме:

  • пригнічення вірусу на рівні населення;
  • зниження передачі вірусу від матері до дитини;
  • зниження числа смертей;
  • зниження захворюваності на туберкульоз;
  • Поліпшення контролю гіпертонії.

Також зростання зайнятості та доходів, поліпшення шкільної освіти та харчування вчені пов’язують з тим, що дорослі, які живуть із ВІЛ, своєчасно розпочинають антиретровірусну терапію.

В результаті дослідження вчені дійшли таких висновків:

  • У дорослих у спільноті, де був регулярний доступ до медичних послуг у зв’язку з ВІЛ, ймовірність працевлаштування була майже на 10% вищою. Вони на 10% рідше зверталися за медичною допомогою та на 13% рідше витрачали гроші на платніпослуги з охорони здоров’я.
  • Причому учасники з кількістю клітин CD4 вище 500 мали на 22% більше шансів влаштуватися на роботу та працювати більше. Крім того, люди з вищою кількістю CD4 майже на 14% рідше йшли на лікарняний, ніж пацієнти з контрольної спільноти.
  • Діти шкільного віку, яких виховують батьки з ВІЛ, мали на 7% більше шансів закінчити початкову школу, ніж діти таких же батьків із контрольної групи. Причому цей показник зростав до 11%, якщо рівень клітин CD4 у батьків був вищим за 500.

«Результати цього дослідження показують, що загальне тестування на ВІЛ та надання АРВТ у поєднанні з упорядкованим наданням допомоги приносять суттєві соціально-економічні вигоди окремим особам та сім’ям. Раннє надання АРВ-терапії людям, які живуть із ВІЛ, захищає не лише їхнє здоров’я та фінансове благополуччя, а й підвищує шанси їхніх дітей на соціалізацію у суспільстві», — стверджують дослідники.

 

Джерело: https://www.thelancet.com/journals/langlo/article/PIIS2214-109X(21)00458-7/fulltextПідготував: Admin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).