Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Перехід на B/F/TAF підтримує придушення ВІЛ

Люди з пригніченим ВІЛ та вірусною мутацією M184V/I, які переходять на комбіновані препарати біктегравіру, емтрицитабіну та тенофовіру алафенаміду (B/F/TAF) зберігають вірусну супресію.

Про це йдеться у дослідженні, результати якого опубліковані в журналі Medscape. Автори дослідження пишуть, що клініцисти використовують комбінацію B/F/TAF в одній таблетці як початкову терапію ВІЛ, а також як схвалену схему при заміні лікування у деяких пацієнтів з невизначеним вірусним навантаженням.

Дослідники проаналізували об’єднані дані 2286 дорослих та 100 дітей, які брали участь у шести рандомізованих клінічних випробуваннях, у яких вивчалася безпека та ефективність переходу на B/F/TAF. Під час скринінгу учасники перебували на трикомпонентній антиретровірусній терапії.

Згідно з результатами аналізу, при останньому відвідуванні (на 72-му тижні дослідження) 98% пацієнтів з мутацією M184V/I та 99% усіх учасників (2012/2034), які отримували B/F/TAF, мали пригнічене вірусне навантаження ВІЛ (менше 50 копій ), без резистентності до компонентів препарату.

Мутація M184V/I частіше за все зустрічалася у дорослих, включали чорношкіру або латиноамериканську расу, вихідну кількість клітин CD4+ < 500 клітин/мл з наявним захворюванням на ВІЛ, що прогресує, більш тривалу антиретровірусну терапію, більшу кількість попередніх третіх препаратів та іншу резистентність.

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/981043
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).