Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ: ЯК РЕГІОНИ ПОСИЛЯТЬ БОРОТЬБУ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ ТА ВІЛ-ІНФЕКЦІЄЮ

Новий поштовх у боротьбі з туберкульозом та ВІЛ-інфекцією в Україні — з цього року майданчиком діалогу та підтримки для розв’язання медичних проблем уразливих до ВІЛ/ТБ груп стали регіональні координаційні ради. Їхня роль у подоланні інфекційних хвороб буде посилена завдяки технічній допомозі Центру громадського здоров’я МОЗ України (далі Центр) та активному впровадженню проєкту Глобального фонду.

Протягом 2021–2023 років Центр реалізує напрям «Надання регіонам технічної допомоги для розвитку міжвідомчої та міжгалузевої координації для забезпечення ефективної стійкої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ в умовах реформування системи охорони здоров’я». Зокрема, мова йде про додаткове фінансування, логістичне забезпечення засідань, проведення навчань. 

Враховуючи те, що головними партнерами у медичній реформі залишаються керівники закладів, окремий напрямок для реалізації поставлених задач стосується підвищення обізнаності політичних лідерів про проблему тягаря ТБ/ВІЛ та залучення до її розв’язання влади на місцях. У цьому й відіграватимуть свою окрему роль регіональні ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Як приклад, проведена Центром у березні онлайн-нарада дозволила ширше розгорнути перед очима представників облдержадміністрацій сенс створення координаційних рад. А саме, як вони допомагають людям, які живуть з ВІЛ, людям, які хворіють на туберкульоз, або тим, хто має наркотичну залежність.

Фахівці дійшли згоди, що вкрай важливо відновити повноцінну комунікацію між Комітетом з регіональної політики Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу та усіма регіональними координаційними радами. Це забезпечить системний та всебічний підхід до подолання ТБ/ВІЛ, а також дозволить обмінюватися успішним досвідом роботи на місцях. Зокрема, у досягненні поставлених цілей навіть під час перешкод, викликаних пандемією.

Джерело: https://phc.org.ua/news/perezavantazhennya-yak-regioni-posilyat-borotbu-z-tuberkulozom-ta-vil-infekcieyu
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).