Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Під час пандемії COVID-19 важливо віддати перевагу лікуванню ВІЛ-інфекції

Не всі перешкоди для лікування та послуг, пов’язаних з ВІЛ, були усунені, і ці прогалини в догляді були посилені перебоями в лікуванні, спричиненими пандемією COVIDC-19.

Приблизно 37,9 мільйона людей, які живуть з ВІЛ, мають ризик зараження SARS-CoV-2, вірусом, який викликає COVID-19. Однак пандемія COVID-19 завадила досягненню цілей щодо лікування ВІЛ у сфері охорони здоров’я як у окремих осіб, так і в державі. Ці затримки в догляді мали багато негативних наслідків.

Людям було рекомендовано залишатися вдома, а багато записів і процедур було скасовано. Крім того, ті, кому, можливо, поставили діагноз у лікарні, не могли спостерігатися та отримувати лікування, а доступ до антиретровірусної терапії (АРТ) був обмежений під час пандемії, яка призвела до зниження прихильності до вживання АРТ. Це, у свою чергу, вплинуло на континуум лікування ВІЛ.

Відповідне когортне дослідження 2022 року показало, що загальне тестування на ВІЛ у період з 2019 по 2020 рік впало на 35,4%. Примітно, що у груп населення з найвищим ризиком передачі загальне зниження тестування склало до 58,7%.

Пандемія COVID-19 також завадила рутинним відвідуванням медичних закладів для моніторингу перебігу ВІЛ-інфекції, оскільки багато людей з ВІЛ були втрачені для подальшого спостереження. У той час як кількість телемедичних відвідувань зросла, прогалини в допомозі залишаються. Найбільше постраждали країни в Латинській Америці, де кількість консультацій з ВІЛ-інфекції скоротилася на 24,3%.2

У вересні 2021 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оприлюднила рекомендації щодо підтримки медичних послуг, включаючи безпечне надання послуг з ВІЛ, зазначивши, що в у регіоні Африки на південь від Сахари 6-місячна перерва в АРТ призведе до понад 500 000 смертей дорослих від ВІЛ і майже в 2 рази збільшить перинатальну передачу ВІЛ.

За останні кілька десятиліть доступність лікування ВІЛ покращилася, але всі перешкоди ще не усунені. Перешкоди, включно з витратами та соціальним тиском, все ще існують, а COVID-19 ще більше зменшив доступність до АРТ. Опитування 2020 року, проведене ЮНЕЙДС та Альянсом людей з ВІЛ BaiHuaLin за підтримки Китайського національного центру з контролю та профілактики СНІДу/ЗПСШ, показало, що 32,6% людей у ​​Китаї, які живуть з ВІЛ, ризикували припинити АРТ, а 48,6% не були впевнені, як вони зможуть отримати АРТ у майбутньому. Ці цифри повідомлялися до пандемії COVID-19 і, ймовірно, зросли через пандемію. Стратегії пом’якшення наслідків включають багатомісячну видачу ліків, подовжений графік роботи медичних закладів, мобільні клініки та телемедицина.

Разом із лікуванням ВІЛ-інфекції було порушено багато інших процесів у сфері охорони здоров’я, у тому числі регулярні щеплення. Відповідно до статистики страхових випадків, отриманої від медичної компанії, дорослі віком від 19 років пропустили майже 27 мільйонів щеплень із січня 2020 року.

На щастя, зменшення кількості тестувань, позитивних результатів і кількості людей, які почали АРТ у перші місяці пандемії, зрештою почало змінюватися. Багатомісячні рецепти на АРТ стали більш поширеними, розширивши доступ до ліків.

ВООЗ також підтримує дозвіл на видачу АРТ до 6 місяців за один раз, що обмежить збої в АРТ і зменшить кількість пацієнтів у медичних закладах.

Вплив пандемії COVID-19 поширився на весь світ, і люди з ВІЛ стикалися з вимушеною зупинкою в прийомі АРТ і втратою з під медичного спостереження. Відновлення зусиль для досягнення цільових показників лікування ВІЛ має стати пріоритетом, а відвідування медичних закладів стане центром уваги багатьох людей із хронічними захворюваннями.

Джерело: https://www.ajmc.com/view/contributor-it-s-important-to-prioritize-hiv-care-during-the-covid-19-pandemicПідготував: Admin
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).