Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу»

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ
ФОНД ПРОФІЛАКТИКИ ХІМІЧНИХ ЗАЛЕЖНОСТЕЙ ТА СНІДУ
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД
Потрібна допомога
Ми завжди раді вам допомогти
з питань туберкульозу
з питань ВІЛ/СНІД

Підлітки з ВІЛ краще пристосовані до життя, ніж їх ВІЛ-негативні однолітки

Учені з Нідерландів з’ясували, що підлітки, які з народження живуть з ВІЛ, краще адаптуються і більш пристосовані до життя, ніж їх однолітки без ВІЛ.

Фахівці проаналізували дані неврологічного, візуального та когнітивного дослідження у ВІЛ-позитивних дітей під назвою NOVICE. Воно в цілому не виявило статистично значущих відмінностей в якості життя, пов’язаної зі здоров’ям, між молодими людьми, які перинатально отримали ВІЛ і їх однолітками без ВІЛ. Але вчені виявили декілька статистично незначних знижень показників якості життя у дітей з ВІЛ. Фахівці вирішили провести друге дослідження: вони використовували іншу шкалу якості життя, щоб порівняти результати і оцінити, як вони можуть змінитися з плином часу.

Тільки невелика частина (близько 45% в обох групах) учасників дослідження NOVICE погодилася взяти участь в новому дослідженні – в цілому 32 людини, з яких 15 ВІЛ-позитивних. Середній вік на момент початку нового дослідження становив 13 років, вчені спостерігали за ними протягом п’яти років. Всі діти з ВІЛ приймали антиретровірусні препарати (АРВ), більшість з них вживали їх все своє життя (в середньому 14 років), а 87% мали невизначуване вірусне навантаження.

На початковому етапі і при подальшому спостереженні підлітки, які живуть з ВІЛ, повідомляли в цілому про вищу якість життя, пов’язаному зі здоров’ям, пише POZ.

П’ять років по тому підлітки, які живуть з ВІЛ, мали значно вищий рівень знань і комунікації в школі, ніж їх однолітки без ВІЛ. Також вчені повідомили, що ВІЛ-негативні підлітки живуть гірше, ніж підлітки з ВІЛ з точки зору фізичного та емоційного стану.

Оскільки це було невелике дослідження, результати можуть бути специфічними для цих конкретних підлітків, що живуть з ВІЛ, підкреслили фахівці. Вони припустили, що отримані результати говорять про ефективність системи охорони здоров’я в Нідерландах, яка пропонує швидкий початок АРВ-терапії і подальше спостереження кожні три-чотири місяці, що дозволяє медикам регулярно перевіряти підлітків на предмет їх емоційного благополуччя. Їх ВІЛ-негативні однолітки можуть не мати такої підтримки.

Джерело: https://www.poz.com/article/dutch-teens-hiv-may-better-adjusted-hivnegative-peers
Повернутись Назад
About Admin 729 Articles
Врач-консультант Национальной линии по вопросам ВИЧ/ТБ

Залиште коментар

Ваш e-mail (не публікується).